Азійські ринки впали через проблеми у США

Азійські фондові ринки впали у п'ятницю, після зниження біржових індикаторів у США. Минулий день для Волл-Стріт був найгіршим за понад два роки.

Копирайт изображения AP
Image caption Аналітики попереджають, що світові ринки можуть хитатися впродовж наступних тижнів.

Основний індекс Японії знизився на 3,4%, південнокорейський втратив 3%, австралійський 3,9%, а гонконзький впав на 4.4%.

У четвер акції у США і Європі обвалилися на фоні побоювань інвесторів, що американська економіка знову увійде в рецесію, а також через європейську боргову кризу.

Аналітики попереджають, що світові ринки можуть коливатися впродовж наступних тижнів.

У п'ятницю на торгах в Азії учасники ринку здійснювали активний розпродаж акцій з різних галузей.

Істотно впали акції виробників авто й інших товарів, тобто компаній, що отримують велику частину своїх прибутків від експорту до США і Європи: компанія Sony втратила 4.9%, а акції Toyota знизилися на 3.8%.

Банки та фірми, що торгують нерухомістю, також зачепило погіршення настроїв. Акції європейської банківської групи HSBC впали на 4%, а Торгово-промисловий банк Китаю втратив близько 3%.

Знизилася і світова ціна на нафту. Американська легка нафта подешевшала на майже 6% - до 85.75 доларів за барель.

"Страх тепер - основна тема," - сказав Бі-бі-сі Девід Коен з консалтингової компанії Action Economics.

"Люди проявляли стриманий оптимізм щодо повернення на правильний шлях наприкінці року. Однак, коли одужання економіки США загальмувало, що може позначитися на глобальній економіці, тиск на фондові ринки посилився," - сказав експерт.