В Євросоюзі занепокоєні арештом Тимошенко

Президент Європейського парламенту Єжи Бузек висловлює занепокоєння у зв'язку з арештом колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Копирайт изображения AFP
Image caption Єжи Бузек вже озвучував своє занепокоєння політичному керівництву України

У заяві, текст якої оприлюднила агенція "Інтерфакс", пан Бузек каже, що обставини арешту викликають занепокоєння щодо того, чи не був він політично вмотивований.

"Контекст та умови викликають занепокоєння стосовно політичної мотивації цього рішення, а також щодо реалізаці верховенства права в Україні", - йдеться в заяві.

Пан Бузек також нагадав, що нещодавно вже висловлював занепокоєння "вибірковістю правосуддя" в Україні.

"Нещодавно я висловив своє занепокоєння політичному керівництву України з приводу очевидної вибірковості у порушенні кримінальної справи проти Тимошенко та інших колишніх міністрів попереднього уряду", - йдеться в заяві.

Євросоюз пильно стежить за процесом

Депутат Європарламенту Маріо Давід у коментарі ЗМІ сказав, що Європейський Союз пильно стежитиме за розвитком подій навколо Юлії Тимошенко і припустив, що ця справа продемонструє, як в Україні працює судова система.

"Ми маємо бути впевнені, що ця справа допоможе нам визначити, є чи немає незалежність судів, і чи є верховенство права. Це те, що ми очікуємо від України, інакше навіть Угода про асоціацію буде поставлена під загрозу", - сказав Маріо Давід.

Натомість президент Європейської народної партії Вілфрід Мартенс, якого цитує агенція "Інтерфакс", каже, що з арештом Тимошенко Україна "на один крок наблизилася до радянського стилю авторитаризму".

"Вже протягом місяців було цілком зрозуміло, що режим Януковича веде політично вмотивовану судову справу", - сказав президент ЄНП.

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт на своїй сторінці в мікроблозі Twitter написав, що вважає судовий процес у справі Тимошенко "ганебним спектаклем", який шкодить країні.

Тоді як Польща, яка нині головує в Європейському Союзі, називає арешт Тимошенко "радикальним" заходом та ініціює обговорення цього питання з керівництвом Євросоюзу та України.

Арешт Тимошенко не вплине на зближення з ЄС?

У міністерстві закордонних справ України заявили, що події навколо арешту Юлії Тимошенко не вплинуть на терміни укладання угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

"Ми вважаємо, що доля великої 45-мільйонної країни, вектор її стратегічного розвитку не можуть залежати від того, як складається доля та кар'єра одного конкретного політика", - сказав керівник департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

Він також наголосив на тому, що для України важлива думка європейських партнерів, але і вони мають брати до уваги те, що процес у справі Юлії Тимошенко "відбувається суто в рамках українського законодавства, яке жодним чином спеціально не змінювалося для того, щоби зашкодити опозиції".

Раніше низка міжнародних організацій висловлювали занепокоєння тим, що вони називали застосуванням "вибіркового правосуддя" в Україні.

Натомість влада твердить, що справи порушені проти колишніх урядовців є частиною масштабної боротьби з корупцією, яка не має стосунку до їхніх політичних переконань.

Новини на цю ж тему