Прем'єром Таїланду вперше стала жінка

Прем'єр-міністром Таїланду вперше стала жінка. Парламент країни обрав на цю посаду Їнглак Чінават.

Копирайт изображения AFP
Image caption Перед Їнглак Чінават тепер стоїть завдання примирити королівство

Пані Їнглак, сестра колишнього прем'єра Таксіна Чінавата, привела свою партію "Пхиа Тхаі" ("Для Таїланду") до переконливої перемоги на виборах минулого місяця.

Її партія разом з партнерами по коаліції тепер має більшість у нижній палаті парламенту.

Король Таїланду має схвалити кандидатуру нового прем'єра на церемонії, яку очікують найближчими днями.

Перед 44-річною Їнглак Чінават тепер стоїть завдання принести стабільність у королівство, в якому 5 років не вщухає політичне протистояння.

Її брат, який своєю популістською політикою здобув підтримку переважно селян та бідного міського населення, був усунутий від влади в 2006 році, в результаті військового перевороту.

Внутрішнє протистояння

Таксін Чінават тепер живе у вигнанні в Дубаї, однак його вважають фактичним лідером партії "Пхиа Тхаі". Його вплив також був відчутний під час виборчої кампанії.

Однак партія каже, що він виконує лише дорадчу роль.

Втім, кореспондент Бі-Бі-Сі у Бангкоку Рейчел Харві каже, що пані Їнглак доведеться попрацювати, аби переконати критиків у тому, що вона - сильний лідер і має власну волю.

З 2006 року Таїланд розривають внутрішні протиріччя.

Минулого року тисячі демонстрантів, які підтримували екс-прем'єра Таксіна, кілька місяців не полишали частини Бангкока. Ті демонстрації зрештою розігнала армія, було вбито десятки людей.

Пані Їнглак, яка раніше не мала політичного досвіду, сказала, що її "найпершим нагальним завданням буде досягнення примирення".