НАСА запустило безпілотну місію на Юпітер

Американське космічне агентство НАСА запустило безпілотну місію на Юпітер, вартістю у понад 1 мільярд доларів.

Копирайт изображения AFP
Image caption Юнона вирушила на Юпітер з мису Канаверал у Флориді. У космос її вивела ракета "Атлас-5"

Космічний апарат Юнона (Juno), як планується, досягне орбіти Юпітера у 2016 році.

Це перший зонд на сонячних батареях, який полетить так далеко від Сонця.

На Юпітері інтесивність сонячного світла у 25 разів менша, ніж на Землі. Тому космічні місії туди мали б використовувати батареї з плутонія.

"Юнона" натомість має три величезні панелі, вкриті 18 тисячами сонячних фітоелементів.

"Оскільки апарат дістає енергію від Сонця, панелі завжди будуть обернені до Сонця, і Юнона ніколи не зайде на тіньову сторону Юпітера," - розповів Бі-Бі-Сі головний науковий консультант місії Скот Болтон.

Юнона з'ясовуватиме таємниці Сонячної системи, збираючи інформацію про походження та еволюцію її найбільшої планети.

Нові горизонти

За допомогою дистанційного зондування, Юнона "бачитиме" крізь кілька шарів Юпітера і виміряє їхній склад, температуру та інші властивості.

Це допоможе здобути більше інформації про природу кольорових смуг довкола планети та про відому Велику червону пляму - могутній ураган, що не вщухає на поверхні Юпітера вже сотні років.

Науковці також хочуть виміряти кількість води в атмосфері, аби вирахувати, скільки кисню було у Сонячній системі в районі Юпітера, коли він формувався.

Крім того, Юнона вивчить море металевого водню, яке, як багато хто здогадується, є причиною потужного магнітного поля найбільшої планети.

Юнона - це друга місія НАСА з так званої програми "Нові горизонти" (New Frontiers). Першу місію запустили на Плутон у 2006 році, і вона має досягти мети 2015 року.

Новини на цю ж тему