Преса: арешт Тимошенко коштуватиме Києву угоди з ЄС

Французька "Le Figaro" пише про те, що в Євросоюзі критично сприйняли арешт Юлії Тимошенко. Видання наголошує на тому, що Тимошенко, яка була одним із лідерів Помаранчевої революції, перетворилася на "об'єкт нелюбові" президента Віктора Януковича та його соратників.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Попри заборону суду прихильники Тимошенко чатують біля будинку суду

"Le Figaro" також звертає увагу на те, що арешт Тимошенко відбувся незабаром після того, як свідчення у суді давав прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Попри заяви прихильників екс-прем'єра про нову "революцію", веде далі видання, у неї практично "ніхто не вірить". "Через відпустки. Але, крім того, через те, що прекрасна Юлія … вичерпала упродовж тривалого часу свій запас популярності", - пише "Le Figaro". Видання також нагадує про реакцію країн Заходу на арешт Юлії Тимошенко і припускає, що це може "зірвати укладання угоди про асоціацію з Євросоюзом".

Про зовнішній тиск на Україну пише і британське видання "Financial Times". Газета нагадує про окремі заяви низки європейських країн та позицію, висловлену Євросоюзом, і зазначає, що додатковий тиск спричинили своєю позицією, озвученою в неділю, Сполучені Штати.

"Затримання колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко викликає занепокоєння щодо застосування верховенства права в Україні та створює подальші підстави для появи політично вмотивованих переслідувань", - цитує FT заяву США і зазначає, що подібні заяви пролунали з Канади, Великої Британії та деяких європейських країн.

Видання пише, що хоча президент України Віктор Янукович і досяг поступу на шляху євроінтеграції України, він також став об'єктом критики за скорочення демократичних свобод. Як припускає FT, це може поставити під загрозу укладання угоди про зону вільної торгівлі та асоціації з Євросоюзом у цьому році.

Новини на цю ж тему