Сирійська армія обстрілює місто Дейр-ез-Зор

Танки заїхали у місто Дейр-ез-Зор зі східного боку Копирайт изображения AFP PHOTO YOUTUBE
Image caption Танки заїхали у місто Дейр-ез-Зор зі східного боку

Згідно із повідомленнями, сирійська армія другий день поспіль обсрілює місто Дейр-ез-Зор на сході країни.

Активісти та місцеві мешканці сказали, що вибухи та стрілянина відновились у понеділок вранці. Як вони твердять, війська, підтримувані танками, увійшли зі східного боку міста.

У неділю під час ранкової атаки військових на Дейр-ез-Зор загинуло щонайменше 50 людей.

Як кажуть правозахисники, від початку конфлікту у середині березня загинули щонайменше 1700 цивільних та ще десятки тисяч потрапили за ґрати.

Саудівська Аравія сказала, що відкликає свого посла із Сирії на знак протесту проти придушення владою антиурядових демонстрацій.

У заяві, яку транслювали по цілому арабському світу, король Абдалла сказав, що насильство є "неприйнятним".

Цій заяві передувало перше офіційне засудження Лігою арабських держав репресій в Сирії.

Кореспондент Бі-Бі-Сі на Близькому Сході каже, що ці обидві заяви є серйозним розвитком подій у міжнародному тиску на сирійську владу.

Копирайт изображения PA
Image caption Король Абдалла назвав насильство у Сирії "неприйнятним"

"Королівство Саудівської Аравії вимагає покласти край машині смерті та кровопролиттю і закликає до розумних дій, допоки не пізно", - сказав король Абдалла у своїй заяві, яку транслював канал аль-Арабія.

"Те, що відбувається у Сирії, є неприйнятним. Або Сирія повинна сама обрати розумний шлях, або вона опиниться втягнутою у глибини нестабільності та втрат".

Ізоляція Асада

Кореспондент Бі-Бі-Сі на Близькому Сході Джон Лейн каже, що виглядає так, що ця заява, яка з'явилась одразу ж після комюніке Ліги арабських держав щодо Сирії, є скоординованим кроком.

Організація, до якої входять 22 члени, у тому числі Сирія та Саудівська Аравія, висловила "стурбованість" ситуацією, що склалася у країні, і закликала негайно припинити насильство.

Раніше закликала до "негайного припинення насильства" і Рада співробітництва арабських держав Перської затоки, засудивши "надмірне застосування сили" сирійською владою.

Наш кореспондент каже, що після такого розвитку подій сирійський президент Башар Асад опинився у ще більшій ізоляції.

Представник Держдепартаменту США сказав, що заява Саудівської Аравії є "ще одним сигналом того, що міжнародна спільнота, у тому числі сусідні держави до Сирії, обурені жорстокими діями сирійського уряду".

Зовнішнє втручання

Турецький міністр закордонних справ Ахмет Давутоглу відвідає у вівторок Дамаск.

Прем'єр-міністр Реджеп Таїп Ердоган сказав, що пан Давутоглу оголосить "жорстке попередження" сирійський владі. Один із чільних радників президента Асада у відповідь сказав, що відповідь сирійської сторони буде "ще жорсткішою". Дипломатична напруженість між двома сусідами в останні місяці зросла.

Генеральний секретар ООН Бан Кі Мун провів у суботу телефонну розмову із президентом Асадом, у якій закликав його припинити застосування сили проти демонстрантів та дати доступ до країни гуманітарним місіям.

Пан Асад покладає провину за насильство у країні на "озброєні банди", які отримують допомогу ззовні.

Новини на цю ж тему