Духовенство хоче взяти Тимошенко на поруки

Українська православна церква Київського патріархату, Українська римо-католицька церква та Євагнелістська християнсько-баптистська церква звернулися до суду з клопотанням про взяття Юлії Тимошенко на поруки. Звернення від УПЦ КП, підписане патріархом Філаретом, було виголошено в залі суду.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Біля суду зібралися до півтисячі прихильників Тимошенко, повідомляють агенції

З проханням змінити запобіжний захід для Юлії Тимошенко звернулася до суду і уповноважений з прав людини Ніна Карпачова. Вона заявила, що арешт - це занадто різкий захід, доцільний тільки в крайніх випадках, коли підсудний ухиляється від судового слухання. Також вона нагадала, що Україна зараз утримає лідерство за кількістю арештів.

До суду було написано багато інших звернень від різних організацій, які не дійшли до адвоката в письмовому вигляді через колотнечу біля будівлі суду. Зокрема, усне звернення про скасування арешту Юлії Тимошенко в залі суду висловив громадський діяч, давній соратник Тимошенко Левко Лук'яненко. Адвокат Тимошенко Юрій Сухов попросив суддю Родіона Кірєєва взяти усне звернення Лук'яненка до уваги.

Суддя оголосив перерву до 12.30.

Вранці суд відхилив клопотання захисника Юлії Тимошенко про скасування запобіжного заходу.

Захист апелював до того, що екс-прем'єр вчасно з'являлася на судові засідання і не було підстав для заміни підписки про невиїзд на арешт. За словами кореспондента BBC.ua, у клопотанні були і "політичні нотки", зокрема те, що перебування Тимошенко під вартою, перешкоджає роботі опозиції.

На запитання судді Родіона Кірєєва, чи підтримує вона це клопотання, Тимошенко не відповіла, натомість, виголосила промову і заявила, що не вставатиме перед судом. Після цього Кірєєв сказав про зневагу до суду, однак остаточне рішення виніс після перерви.

Слухання у справі Юлії Тимошенко поновилися у Печерському суді Києва близько 10-ої ранку.

Як розповідає кореспондент BBC.ua, доступ до зали суду було обмежено, багато журналістів туди не потрапили.

На судовому засіданні присутні іноземні дипломати: представники посольств США, Франції та низки інших європейських країн. Крім того, в залі присутні священики Української православної церкви (КП), лідери парламентських опозиційних сил, а також багато представників зарубіжної преси.

У будівлі суду заборонено вести відеозйомку.

Копирайт изображения Reuters

Юлію Тимошенко до Печерського суду доправили на автозаку з Лук’янівського СІЗО. Саме туди у п’ятницю лідера "Батьківщини" відвезли просто з зали суду.

До будівлі суду стягнені сили безпеки. Повідомляють про кілька автобусів з "Беркутом".

У понеділок в Печерському суді поновилися слухання у так званій "газовій справі" Тимошенко, в рамках якої її звинувачують у перевищенні службових обов’язків під час укладання контрактів на постачання газу з Росією у січні 2009 року.

Після того, як Юлії Тимошенко замінили підписку про невиїзд на арешт, представники її політичної сили заявили, що добиватимуться позачергової сесії парламенту. Хоча їм і бракує голосів.

"Ми подивимося, чи є у нас "плюс 45", у нас є 105 своїх, це для нас не проблема", - сказав віце-спікер Микола Томенко.

Крім того, за словами Томенка, у понеділок до будівлі суду мають прийти представники інших опозиційних сил.

"Україна без Януковича"

Акції протесту на Хрещатику і Майдані Незалежності заборонені судом з 7 по 31 серпня, а навколо Лук'янівського СІЗО - безстроково. Перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов заявив, що рішення окружного адміністративного суду про заборону проведення зібрань біля Печерського суду оскаржили в Апеляційному суді.

Близько сотні прихильників Юлії Тимошенко встановили кілька десятків наметів навпроти будівлі Печерського суду на знак свого протесту проти арешту колишнього прем'єра. На наметах висять таблички про те, що це приймальні народних депутатів.

Судової заборони на проведення прийомів громадян у наметах немає.

Мітингувальники у центрі Києва в інтерв'ю 5 каналу назвали свою акцію "Україна без Януковича" і сказали, що не припинять її, поки президент України лишатиметься при владі.

Влада твердить, що процес над Юлією Тимошенко є лише частиною боротьби з корупцією. Коментуючи арешт пані Тимошенко, прем'єр-міністр Микола Азаров наголосив, що над судами знущатись не варто.

З клопотанням арештувати екс-прем'єра не вперше звернулися представники державного обвинувачення. Вони наполягали на арешті, твердячи, що Юлія Тимошенко систематично порушує закон і не дотримується вимог судді під час судового засідання. Як сказав суддя, зокрема, Юлія Тимошенко "систематично" заважала проводити допит свідків.

Своє занепокоєння з приводу арешту Юлії Тимошенко висловили представники Євросоюзу та США.