Суд знову просять скасувати арешт Тимошенко

До Печерського суду втретє за день звернулися із клопотанням про скасування арешту Юлії Тимошенко.

Копирайт изображения AP
Image caption Акції протесту проти арешту Тимошенко не похитнули рішучості суду

Цього разу адвокат екс-прем'єра зачитав клопотання, підписане низкою громадських діячів, героями України та представниками творчої інтелігенції. Серед них: Марія Матіос, Юрій Мушкетик, Іван Дзюба, Дмитро Павличко, Ада Роговцева, Руслана Лижичко.

Суддя Печерського суду Родіон Кірєєв сказав, що суд розгляне клопотання після допиту свідків.

Раніше суд відхилив 2 клопотання. Перше подав захист Юлії Тимошенко, який апелював до того, що екс-прем'єр вчасно з'являлася на судові засідання і не було підстав для заміни підписки про невиїзд на арешт.

За словами кореспондента BBC.ua, у клопотанні були і "політичні нотки", зокрема те, що перебування Тимошенко під вартою перешкоджає роботі опозиції.

До другого клопотання, яке також відхилили, долучилися українські церкви, які просили про взяття Юлії Тимошенко на поруки. З проханням змінити запобіжний захід для Юлії Тимошенко звернулася до суду й уповноважена з прав людини Ніна Карпачова. Вона заявила, що арешт - це занадто різкий захід, доцільний тільки в крайніх випадках, коли підсудний ухиляється від судового слухання.

До суду було написано багато інших звернень від різних організацій, які не дійшли до адвоката в письмовому вигляді через колотнечу біля будівлі суду.

Грищенко: президенти могли уникнути "газової" кризи

У понеділок свідчення у справі Юлії Тимошенко дає нині міністр закордонних справ України, а в 2009 році посол України в Росії, Костянтин Грищенко. За його словами, газової кризи 2009 року можна було б уникнути, якби відбулася зустріч президентів Росії та України.

"Якби тоді відбулася зустріч на найвищому рівні... ми могли б уникнути газової кризи", - сказав Грищенко. Він також сказав, що на його думку, "прем'єр-міністр не може ухвалювати одноосібні рішення".

Очікують також, що в понеділок свідчення даватиме міністр палива та енергетики Юрій Бойко.

Євросоюз занепокоєний

Після заяв низки європейських країн, а також Європарламенту, які пролунали вихідними, про занепокоєння Європейського Союзу ситуацією в Україні сказав голова представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра, промовляючи перед Печерським судом Києва.

"Ця судова справа та інші судові справи за участі колишніх лідерів України викликають велике занепокоєння в Європейському Союзі", - сказав він.

Слухання у справі Юлії Тимошенко поновилися у Печерському суді Києва близько 10-ої ранку. Як розповідає кореспондент BBC.ua, доступ до зали суду було обмежено, багато журналістів туди не потрапили. У будівлі суду заборонено вести відео-зйомку.

Юлію Тимошенко до Печерського суду доправили на автозаку з Лук’янівського СІЗО. Саме туди у п’ятницю лідера "Батьківщини" відвезли просто з зали суду.

До будівлі суду стягнені сили безпеки. Повідомляють про кілька автобусів з "Беркутом".

У понеділок в Печерському суді поновилися слухання у так званій "газовій справі" Тимошенко, в рамках якої її звинувачують у перевищенні службових повноважень під час укладання контрактів на постачання газу з Росією у січні 2009 року.

Після того, як Юлії Тимошенко замінили підписку про невиїзд на арешт, представники її політичної сили заявили, що добиватимуться позачергової сесії парламенту. За словами члена парламенту Сергія Соболєва, збір підписів розпочнеться, щойно з'ясують, хто з депутатів перебуває в Києві.

"Україна без Януковича"

Акції протесту на Хрещатику і Майдані Незалежності заборонені судом з 7 по 31 серпня, а навколо Лук'янівського СІЗО - безстроково.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Акції на Хрещатику і Майдані заборонені судом до 31 серпня, біля Лук'янівського СІЗО - безстроково

Перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов заявив, що рішення окружного адміністративного суду про заборону проведення зібрань біля Печерського суду оскаржили в Апеляційному суді.

Близько сотні прихильників Юлії Тимошенко встановили кілька десятків наметів навпроти будівлі Печерського суду на знак свого протесту проти арешту колишнього прем'єра. На наметах висять таблички про те, що це приймальні народних депутатів.

Судової заборони на проведення прийомів громадян у наметах немає.

Учасники мітингу в центрі Києва в інтерв'ю 5 каналу назвали свою акцію "Україна без Януковича" і сказали, що не припинять її, поки президент України лишатиметься при владі.

Влада твердить, що процес над Юлією Тимошенко є лише частиною боротьби з корупцією.

Новини на цю ж тему