Останнє поновлення: Четвер, 11 серпень, 2011 p., 06:07 GMT 09:07 за Києвом

Відкликаний британський парламент розгляне бунти

Бірмінгем: на місці, де вбили трьох мусульманських чоловіків, люди залишають квіти

Бірмінгем: на місці, де вбили трьох мусульманських чоловіків, люди залишають квіти

Британський прем'єр-міністр Девід Камерон, як очікують, розповість сьогодні про нові заходи для боротьби із нещодавніми заворушеннями в Англії.

Пан Камерон виступить перед членами британського парламенту, яких відкликали із відпусток для спеціальної надзвичайної сесії.

Присутність додаткових поліцейських та сильний дощ, як виглядає, завадили п'ятій ночі безпорядків в багатьох англійських містах.

У кількох містах суди працювали впродовж ночі, щоб розглянути справи заарештованих у попередні ночі. Згідно з повідомленнями, у кількох містах, серед яких Лондон, Ліверпуль, Бірмінгем та Манчестер, заарештували понад 1000 осіб переважно за звинуваченнями у мародерстві.

Наймолодшому затриманому 11 років.

У Бірмінгемі відбулась поминальна церемонія за трьома мусульманськими чоловіками, яких збила машина у той час, як вони охороняли свою приватну власність.

Пан Камерон висловив співчуття родинам загиблих та сказав, що ті смерті були "жахливими".

Поліція наразі допитує 32-річного підозрюваного у скоєнні того злочину.

Все почалось у Лондоні

Прем'єр-міністр головуватиме під час зустрічі урядового комітету із надзвичайних ситуацій, де обговорюватимуть бунти в Англії, згодом він виступить у парламенті.

Як очікують, він надасть подробиці фінансової допомоги людям, які втратили свої домівки чи бізнес.

У середу пан Камерон пообіцяв, що поліція матиме усі необхідні засоби, аби упередити подальші заворушення, зокрема, і водомети у разі потреби.

У вас немає необхідної версії Флешплеєра

Вибрати інший медіа-плеєр

Впродовж кількох ночей молодики грабували і підпалювали магазини у Лондоні, Манчестері, Бірмінгемі, Ліверпулі, Ноттінгемі та інших містах.

Поблизу Бірмінгема бунтівні групи підпалили кілька автомобілів. У Ноттінгемі - закидали пляшками із запалювальною сумішшю поліцейську дільницю.

Нападники часто прикривали обличчя капюшонами або темними пов'язками.

Бунти поширились із Лондона, де в суботу ввечері натовп молодих людей зібрався на акцію з вимогою до поліції з'ясувати обставини загибелі 29-річного британця. Його вбили під час спроби арешту. Триває розслідування обставин його загибелі. Втім, акція швидко переросла у погроми і поширилася країною.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS