Ізраїль схвалив заселення Східного Єрусалима

Міністерство внутрішніх справ Ізраїлю ухвалило остаточне рішення про будівництво 1600 будинків на території Східного Єрусалима.

Копирайт изображения AP
Image caption Раніше Ізраїль будував поселення на Західному березі Йордану, тепер планує будівництво у Східному Єрусалимі

У майбутньому планується побудувати ще 2700 будинків, твердять у міністерстві.

Про плани побудови поселень Ізраїль повідомив минулого року під час візиту до Ізраїлю віце-президента США Джо Байдена. Ця заява викликала жорстку реакцію з боку США, бо тоді Вашингтон намагався поновити мирні переговори між Палестинською адміністрацією та Ізраїлем.

"Ми рішуче засуджуємо нове рішення Ізраїлю", - каже представник палестинців на переговорах Саеб Ерекат.

У найближчі тижні Палестинська адміністрація мала намір звернутися до Організації Об'єднаних Націй із проханням визнати Палестину як державу.

Проти цього виступає Ізраїль.

Прямі переговори між Палестиною та Ізраїлем не мали жодних результатів, і зараз не відомо про ініціативи, спрямовані на їх відновлення.

Це економіка, а не політика

Речник міністерства внутрішніх справ Рой Лахманович твердить, що рішення про ізраїльські поселення у Східному Єрусалимі має економічне, а не політичне підґрунтя.

Зараз в Ізраїлі тривають масові протести через зростання цін, зокрема, на житло.

"Ми ухвалили це рішення через економічну кризу в Ізраїлі, люди шукають, де будувати собі житло в Єрусалимі і це рішення їм допоможе", - твердить пан Лахманович.

За міжнародним законодавством, ці поселення незаконні. Ізраїль окупував територію Західного берега у 1967 році і анексував Східний Єрусалим, що не було визнано міжнародною спільнотою.