"Варяг" нагадав про "гонитву озброєнь"

Варяг купили в України Копирайт изображения Reuters
Image caption Варяг купили в України

Британська "Guardian" називає випробування авіаносця "Варяг", який був куплений в Україні за 20 мільйонів доларів, частиною перебудови військово-морської програми.

Як пише газета, ця програма передбачає великі витрати на створення підводних човнів, розвиток протикорабельних ракет і, загалом, вписується в контекст зростаючої конкуренції зі Сполученими Штатами Америки і Індією, а також напружених суперечок зі своїми найближчими морськими сусідами.

"Guardian" згадує про серію територіальних інцидентів з Японією стосовно острівців у Східнокитайському морі, а також з Філіппінами, В’єтнамом та іншими сусідніми країнами в Південно-Китайському морі за важливі родовища нафти та газу.

Газета також цитує доктора Єна Сторей з Інституту Південно-Східних досліджень у Сінгапурі, який каже, що "сам по собі корабель не позначиться на непохитності американської військової присутності в регіоні і не означатиме зростання впливовості Китаю. Однак поява цього корабля може бути символом намагань Китаю стати світовою морською державою, а також того, що військовий баланс поступово змінюється на користь Китаю".

Газета згадує й про те, що Індійський океан стає місцем зіткнення інтересів Індії та Китаю. Індійський флот має лише один авіаносець водотоннажністю 28 тисяч тонн, який у 1987 році було куплено у Великої Британії. Індія намагається обзавестись щонайменше двома авіаносними корабельними угрупованнями до 2015 року.

Китай витратив майже десять років на відновлення та перебудову корабля, придбаного в Україні у 1998 році без двигунів, систем озброєння та іншого обладнання. Втім, міністерство оборони Китаю формально визнало існування цього проекту лише місяць тому.

В іншій статті на тему авіаносців видання розповідає про те, як китайці зробили з колишнього радянського корабля "Київ" дорогий готель. На переобладнання військових кают було витрачено 100 мільйонів юанів.

Новини на цю ж тему