4 країни ЄС обмежують короткі продажі на біржах

Франція, Італія, Іспанія та Бельгія обмежують короткі продажі цінних паперів банків та інших фінансових інститутів на своїх ринках.

Копирайт изображения AP
Image caption Нестабільність на ринках триває вже кілька тижнів

Це рішення ухвалили на тлі падіння акцій банків в останні дні, особливо у Франції, а також через загальну нестабільність на фінансових ринках. Хоча французький уряд заперечує це, але низка міжнародних рейтингових агенцій не виключає, що Франція, слідом за США, може втратити найвищий кредитний рейтинг ААА.

Найбільше в останні дні постраждав французький банк Société Générale, який у середу був змушений офіційно наполягати на своїй фінансовій стабільності. Виконавчий директор Société Générale Фредерік Удеа сказав, що спекуляції щодо його банку є "абсолютною нісенітницею".

"Люди налякані. Найменша інформація призводить до появи ірраціональних страхів", - сказав він.

У понеділок, 8 серпня, до обмеження коротких продажів вдалася Греція.

Обмежили спекуляції?

Короткими продажами називають одним з різновидів спекуляцій на фінансових ринках. Саме їх здійснення вважають одним з факторів, який призвів до нестабільності на ринках в останній час, особливо це стосується операцій, коли трейдери продають цінні папери, які на момент продажу їм не належать. У забороні йдеться про всі види коротких продажів.

Про заборону оголосили і представники фінансових структур чотирьох країн, і Європейський орган з нагляду за ринком цінних паперів.

У Франції короткі продажі заборонили на 15 днів. Іспанія планує заборону на такий самий термін із можливістю продовження.

Інвестори занепокоєні європейськими банками через ситуацію з державними боргами низки країн єврозони.

У вівторок, 16 серпня, фінансові проблеми країн ЄС обговорюватимуть на зустрічі президент Франції Ніколя Саркозі та канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Напередодні європейські та американські біржі закрилися підвищенням, однак ситуація на них лишається нестабільною. Про ситуацію на ринках читайте тут.

Позитивно на європейські біржі вплинула новина про зустріч Меркель та Саркозі наступного тижня. А американські індекси зросли після того, як були опубліковані нові дані по безробітних, які отримують соціальну допомогу: їхня кількість за останній тиждень вперше опустилася нижче 400 тисяч.