ФІФА починає нове корупційне розслідування

Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА) попросила свій комітет з етики розслідувати діяльність 16 карибських футбольних функціонерів у зв'язку зі скандалом з хабарами, який торкнувся колишнього кандидата у президенти цієї організації Мохамеда бін Хаммама.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Діяльність футбольних функціонерів розслідуватиме колишній директор ФБР

Високопосадовців підозрюють у тому, що за підтримку кандидатури бін Хаммама на виборах президента ФІФА вони брали хабарі готівкою.

Минулого місяця Бін Хаммама визнали винним у спробі купити голоси, але він збирається подати апеляцію на це рішення.

ФІФА каже, що серед підозрюваних Колін Класс з Гаяни, давній союзник колишнього віце-президента ФІФА Джека Ворнера.

Раніше Комітет з етики ФІФА тимчасово відсторонив пана Класса від усієї футбольної діяльності після отримання, як заявила організація, "специфічної інформації з цього приводу".

У списку підозрюваних також Марк Боб Форд з Барбадосу, який у ФІФА був суддею міжнародних матчів упродовж 20 років, та Ів-Жан Барт, голова футбольної федерації Гаїті.

16 високопосадовців з 11 різних країн даватимуть свідчення команді слідчих під управлінням Луїса Фріха, колишнього директора ФБР. ФІФА каже, що у майбутньому можуть розпочати й інші розслідування.

Блаттер обіцяє очищення

Нове розслідування розпочали на наступний день по тому, як ФІФА пожиттєво відсторонила шість міжнародних суддів з Угорщини і Боснії, визнавши їх винними в участі у договірних матчах.

Кореспонденти кажуть, що оголошення про розслідування щодо карибських функціонерів стане ударом по футбольних націях того регіону, які готуються до кваліфікаційних матчів Чемпіонату світу.

Президента ФІФА Зеппа Блаттера переобрали у червні. Він був єдиним кандидатом на ту посаду.

Пан Блаттер пообіцяв "повернути корабель ФІФА на правильний курс у чисту, прозору воду", однак його критики кажуть, що Блаттер просто був змушений почати вирішувати проблему, яка існує у футболі роками.

Новини на цю ж тему