У ніч на суботу буде зорепад

Image caption Метеорний дощ персеїдів можна спостерігати кожного літа

У ніч на суботу на небі буде видно найактивнішу фазу цьогорічного метеорного дощу персеїдів.

"Середня інтенсивність сягатиме 75 метеорів на годину і найкраще видовище буде, звісно, вночі", - розповідають у астрономічній обсерваторії КНУ ім. Т. Г. Шевченка.

Експерти говорять, що поява майже повного місяця зробить метеорний дощ менш помітним. Найкращий час для спостерігання цього видовища - третя ночі за Києвом.

"Персеїди - один із найнадійніших метеорних потоків, якщо спостерігати за ним у темряві, то можна побачити щонайменше кілька десятків метеорів за годину", - розповідає Роберт Мессі з Королівської астрономічної спільноти, але одразу додає, що цього року через повний місяць буде видно лише найяскравіші частинки.

"Не зважаючи на це, якщо вам пощастить мати безхмарне небо і достатньо терпіння, ви побачите метеори", - каже пан Мессі.

Метеорний дощ персеїдів відбувається щороку, коли Земля проходить через орбіту комети Свіфта-Туттля. Комета наближається до Землі лише один раз на 133 роки, але через її хвіст Земля проходить щороку. Уламки породи, що вилетіли з ядра цієї комети, потрапляючи до атмосфери Землі, спалахують у ній, наче зірки.

Це явище можна спостерігати з будь-якого місця планети, але найяскравіше його видно у північній півкулі.