Росія запровадила санкції проти Каддафі

Росія запровадила нові санкції проти Лівії, зокрема заборонила в'їзд до Російської Федерації Муаммару Каддафі і його оточенню.

Копирайт изображения AP
Image caption Росія підтримала резолюцію Ради Безпеки ООН через півроку після її ухвалення

Президент Дмітрій Медведєв підписав указ про запровадження проти Лівії санкцій, передбачених резолюцією Ради Безпеки ООН. Ту резолюцію ухвалили в березні.

Тепер над територією Росії заборонені польоти лівійських літаків, а також будь-яких інших лайнерів, що прямують до Лівії, крім тих, що виконують гуманітарну місію.

Російським військовим кораблям дається право оглядати судна, які йдуть до Лівії або з Лівії.

Указ також забороняє операції з грошовими коштами і фінансовими активами Муаммару Каддафі, його оточенню, найближчим родичам і лівійським компаніям, що також передбачено в резолюції Ради Безпеки ООН.

Раніше Росія заборонила постачання усіх видів зброї, боєприпасів і військової техніки до Лівії.

Тоді ж на території Росії був запроваджений обов'язковий огляд вантажів, що прямують до Лівії та з Лівії, "якщо є інформація, яка дає підстави вважати, що ці вантажі містять продукцію, щодо якої запроваджено заборону".

Росія підтримала резолюцію лише через півроку

Ці обмеження були наслідком резолюції Ради Безпеки ООН про санкції проти полковника Каддафі. Під час ухвалення тієї резолюції Росія, як постійний член Радбезу, утрималася від голосування, але і не наклала вето. Утрималися також Німеччина, Бразилія, Індія і Китай.

Дмітрій Медведєв заявив, що Росія свідомо не скористалася правом вето при голосуванні, бо не вважає цю резолюцію неправильною.

Пізніше в інтерв'ю газеті Financial Times російський президент сказав, що з резолюції Ради Безпеки ООН по Лівії зробили "папірець", яким прикривають військові дії.

Лівійський лідер Муаммар Каддафі у березні заявив, що резолюція Ради Безпеки ООН суперечить принципам міжнародного права. За словами Каддафі, він не воює зі своїм народом, а захищає його.

Новини на цю ж тему