Бреттон: Арешт - не вирішення безладів у Лондоні

Колишній керівник поліції Лос-Анжелеса, Нью-Йорка і Бостона погодився зустрітися з британським прем'єром Девідом Камероном для обговорення шляхів вирішення проблем безладу на вулицях Лондона.

Копирайт изображения Getty
Image caption Білл Бреттон говорить, що поділиться зі Скотланд Ярдом своїм досвідом

Очікується, що Білл Бреттон приїде до Британії наступного місяця. Він вже заявив, що арешти учасників погромів - це не єдина можлива відповідь поліції. Пан Бреттон твердить, що безлад, який був впровдож тижня у Лондоні та інших англійських містах, - проблема суспільства в цілому.

Понад 1600 людей було заарештовано у Британії за дні безладів, підпалів і мародерства. Сотні осіб постали перед судами, які не припиняють працювати у вихідні.

Водночас, на вулиці міст Англії вийшли додаткові сили поліції.

Міністр фінансів Джордж Осборн заявив в інтерв'ю BBC Radio 4, що за лаштунками безладів приховані "глибокі соціальні проблеми".

Однак британський уряд буде впроваджувати реформи, зокрема, скорочення бюджету підрозділів поліції Англії і Уельсу, що призведе до зменшення кількості службовців на 16 тисяч до 2015 року.

"Це не лише питання бюджету поліцейських. Це питання більшого виклику для нашого суспільства, ми маємо справу з людьми, яких ігнорували впродовж тривалого часу; ім необхідно допомогти відчути, що вони стали частиною цього суспільства", - твердить Джордж Осборн.

Білл Бреттон відомий запровадженням сміливих заходів для боротьби з безладами у Лос-Анжелесі у 1992 році. Йому вдалося зменшити рівень злочинності за два десятиріччя.

Чільний американський поліцейський твердить, що арешт - це не вирішення проблеми. "Арешт, безумовно, можна застосовувати до найжорстокіших і невиправних, однак проблеми можна вирішити не лише за допомогою поліцейських. Насправді це соціальне питання", - каже Білл Бреттон.

Британський часопис "Daily Mail" твердить, що тактика Білла Бреттона полягає у "залякуванні" молоді серйозними покараннями за злочини.

Колишній керівник Скотланд Ярду Джон О'Коннор каже, що америкаський досвід боротьби зі злочинними угрупованнями полягає у тотальній нетерпимості до будь-яких порушень закону: "Американці не вирішили соціальних проблем у Нью-Йорку. Що вони зробили - це закрили людей вдома".

Повідомляється, що Білл Бреттон не буде призначений радником прем'єра, так само як не буде формально призначений на будь-яку посаду у британській поліції.

Новини на цю ж тему