У смерті Магнітського винні лікарі СІЗО

Російська прокуратура висунула звинувачення двом лікарям СІЗО у недбалості, що призвела до смерті юриста Сєргєя Магністького у 2009 році.

Копирайт изображения Getty

Слідчі говорять, що знайшли "прямий зв'язок" між смертю пана Магнітського і діями лікарів.

Сєргєя Магністького затримали після того, як він звинуватив чиновників у шахрайстві. Повідомлялося, що він помер внаслідок тортур і ненадання йому необхідної медичної допомоги у слідчому ізоляторі.

Справа набула суспільного резонансу і погіршення відносин між США і Росією. Держдепартамент запровадив візові обмеження щодо цілої низки російських високопосадовців, нібито причетних до загибелі Сєргєя Магнітського.

Минулого місяця російські прокурори повідомили, що ведеться слідство щодо дій двох медиків, які були причетні до цієї справи - Ларіси Літвінової і Дмітрія Кратова.

Якщо Ларісу Літвінову визнають винною у недбалості, то їй загрожує три роки ув'язнення, а Дмітрію Кратову - п'ять.

Звинувачення медикам були висунуті після доповіді президентської ради з прав людини, яка заявила, що існують обґрунтовані підозри, аби вважати, що смерть Сєргєя Магнітського пов'язана із його побиттям у СІЗО.

Крім того, у доповіді вказується на незаконний склад слідчої групи, що займалася справою пана Магнітського. Бо слідство вели саме ті люди, яких Сєргєй Магнітський звинувачував у відмиванні коштів.

Слідчий комітет Росії має завершити розслідування кримінальної справи щодо смерті Сєргєя Магнітського до 24 серпня 2011 року.

Новини на цю ж тему