Хімзавод закриють через спротив мешканців

Китайська влада оголосила про "негайне" закриття хімічного підприємства у місті Далянь на північному сході країни після протестів місцевої громади.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Китайська влада достухалася до вимог масових протестів у Даляні

Багатотисячні протести почалися минулого тижня по тому, як під час тропічного шторму було пошкоджено дамбу довкола підприємства і виникла небезпека витоку токсичних речовин.

Мешканці Даляня не повірили у заяви керівництва заводу та місцевої влади про те, що ніякого витоку небезпечних речовин не було і що жодної небезпеки для життя людей через хімічне виробництво не існує.

У неділю між учасниками протестів та поліцією відбулися сутички.

Китайська державна агенція новин Сіньхуа повідомляє, що один із керівників міста Таньг Чун намагався заспокоїти натовп, але кількість учасників акції протесту лише зросла.

Хімічний завод у Даляні виробляє, серед іншого, і параксілол - надзвичайно токсичну і небезпечну для людини речовину, що використовується у текстильній промисловості.

Гаслами учасників протестів було "Геть РХ (параксілол)! Поверність мені мій дім і сад!"

Повідомляється також, що сайт Weibo, китайський аналог Twitter, було цензуровано владою, аби заблокувати пошук за словами "РХ", "Далянь" та "Протести у Даляні".