Британська поліція сприймає звернення уряду до "суперкопа" як ляпас

Плани британського уряду залучити для консультацій з приводу того, як у мабутньому уникнути масових безладів, американського поліцейського зазнали жорсткої критики з боку британських правоохоронців.

Image caption Британські поліцейські не в захваті від того, що після випробовування вогнем погромів, їм доведеться вислухати поради колег із-за океану

По допомогу до колишнього керівника поліції Нью-Йорка та Лос-Анджелеса Білла Бреттона, що дістав призвисько "суперкоп" за наведення ладу під час масових заворушень у Лонс-Анджелесі у 1992 році, звернувся британський прем’єр Девід Камерон. У відповідь той не тільки погодився приїхати до Британії найближчим часом, але й прокоментував дії британської поліції під час погромів минулого тижня, заявивши, що одними арештами із погромщиками не впоратися, і що треба розглядати глибші соціальні причини виникнення бунтів у сучасних розвинених країнах.

Між тим, Білл Бреттон відомий саме впровадженням тактики "нульової толерантності" до бунтівників, коли поліція вдається до максимально швидкого та жорсткого покарання учасників вуличних заворушень та мародерів.

Копирайт изображения agency
Image caption Сер Х’ю Орд, який очолював поліцію Північної Ірландії, скептично ставиться до досягнень американського "суперкопа"

Голова британської Асоціації вищих офіцерів поліції сер Х’ю Орд заявив в інтерв’ю недільному виданню The Independent про те, що "він не упевнений, що хотів би учитися із досвіду роботи американської поліції із регіону, де налічується понад 400 банд".

"Гадаю, якщо на вашій території існють понад 400 злочинних об’єднань, вашу роботу навряд чи можна назвати ефективною. Якщо ми подивимось на стиль роботи американської поліції, рівень насилля, яке вона допускає, то ми побачимо фундаментальні відмінності," - заявив сер Х’ю, пропонуючи британськмоу урядові натомість розглянути можливість розширення повноважень і тактики поліції із дотриманням Європейської конвенції з прав людини.

У британській поліції також вважають, що нинішня поведінка політиків та оцінки, які вони дають роботі поліцейських під час заворушень минулого тижня, не сприяють зміцненню авторитету правоохоронців.

Йєн Хенсон із Федерації поліції Великого Манчестера заявив, що запрошення закордонного консультанта є "ляпасом" для британської поліції, якій не потрібні наставники, що "живуть на відстані у 5 тисяч миль" від Британії.

"Гнів, розчарування та скептицизм", - так пан Хенсон охарактеризував настрої серед британських поліцейських в інтерв’ю ITV News.

Крім того, колишній керівник Скотленд-Ярду Джон О’Коннор звернув увагу, що і американській поліції не вдалося вирішити проблему соціального підгрунття масових заворушень:

"Американцям не вдалося вилікувати соціальні проблеми у Нью-Йорку. Єдине, що вони зробили, це ізолювали людей. Саме так і спрацьовує політика "нульової толерантності". Не думаю, що ми хотіли б пристати до такої політики тут, у Британії".

Водночас у спеціальній заяві британський уряд заявив, що не переглядатиме рішення щодо залучення Білла Бреттона до консультацій з питань безпеки та роботи правоохоронних органів. На Даунінг Стріт також наголосили, що ці консультації матимуть "приватний характер".

Раніше британський міністр фінансів Джордж Осборн також заявив, що уряд не переглядатиме планів скоротити фінансування поліції, які полягли за собою масові скорочення правоохоронців саме напередодні виникнення заворушень.