Камерон закликає "полагодити" країну

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Камерон запропонував провести докорінний перегляд урядової політики за всіма напрямками, щоб, за його словами, "полагодити суспільство".

Копирайт изображения AP
Image caption Девід Камерон хоче "відремонтувати" британське суспільство

Він сказав, що такий перегляд необхідний після вуличних заворушень, які потрясли Лондон і інші британські міста на початку серпня.

"Поламане" суспільство знову на першому місці у моєму порядку денному", - заявив британський прем’єр.

Прем'єр-міністр сказав, що прискорить ухвалення програм, які б вирішили проблему антисоціальної поведінки, і пообіцяв "повернути на краще життя 120 тисяч найбільш проблемних родин" до наступних виборів 2015 року. Камерон зобов'язався також проголосити "війну" вуличним бандам.

На всебічне обговорення буде винесено такі сфери як освіта, соціальна допомога, стосунки в родинах, лікування різноманітних залежностей, життя релігійних та етнічних меншин Британії.

Пан Камерон вважає, що результати перегляду внутрішньої політики дозволять урядові ефективно "відремонтувати зламане суспільство".

На думку прем'єр-міністра, у британському суспільстві відбулося спотворення понять про права людини, що дозволяє окремим людям уникати особистої відповідальності за власні вчинки.

Британський прем’єр також схарактеризував погроми та мародерство, що захопили Лондон та інші великі британські міста минулого тижня, як "поклик до пробудження країни".

Він також заявив, що мародери продемонстрували те, що є "найгіршим серед британців", проте водночас пан Камерон подякував тим, хто добровільно допомагав прибрати вулиці від наслідків погромів.

Британський прем’єр поклав відповідальність і на політиків, які, за його словами, "надто довго відмовлялися говорити про те, що добре, а що погано".

"Гнійник соціальних проблем, що визрівав впродовж десятиліть, прорвався у нас на очах", - заявив прем’єр-міністр Британії.

Серед головних проблем, які призвели до того, що країна стала рухатися у хибному напрямку, Девід Камерон назвав "дітей без батьків, школи без дисципліни та громади без контролю".

Британський прем’єр також скритикував тих, хто вимагає переглянути плани уряду щодо скорочення фінансування поліції, заявивши, що ці плани уряду мають на меті скоротити бюрократичний апарат, який лише "обтяжує" діяльність поліції.

Водночас лідер опозиційної Лейбористської партії Ед Мілібенд звинуватив нинішнього британського прем’єра у намаганні знайти "неглибоку і поверхову відповідь" на питання, які потребують глибокого аналізу:

"Інстинкт політика полягає у тому, аби ініціювати ухвалення нового закону, призначити нового радника, але такі кроки лише посилять наші старі упередження і не дадуть суспільству того, чого воно вимагає - справжніх відповідей і серйозних, довготривалих рішень," - заявив лідер лейбористів.