Міста Іраку вразила хвиля насильства

Серія бомбових атак у кількох містах Іраку забрала життя щонайменше 59 людей.

Копирайт изображения AFP
Image caption Вибухи у різних містах Іраку, в тому числі у місті Кіркук, схоже, були скоординованою акцією.

Найгірші атаки сталися у південно-східному місті Ель-Кут, де, за словами поліції, щонайменше 37 людей загинули в результаті двох майже одночасних вибухів.

Через вибухи в іншому місті у провінції Діяла загинули 10 людей.

Два тижні тому іракські лідери заявили, що проведуть переговори зі США щодо того, чи лишати частини американських військ в Іраку в 2012 році.

Усі війська США повинні залишити країну до кінця цього року, однак американські й іракські офіційні особи висловили занепокоєння щодо спроможності сил Іраку захистити країну.

Як виглядає, вибухи, що сталися у понеділок вранці, були скоординованою акцією. Терористи розмістили бомби обабіч доріг, підірвали начинені вибухівкою автомобілі та використали бомбістів-смертників.

Поки жодне угрупування не взяло на себе відповідальність за атаки.

Подвійні атаки

У місті Ель-Кут, що у 150 кілометрах на південний схід від Багдада, внаслідок двох практично одночасних вибухів поранено принаймні 64 людини.

Вибухи сталися о 08.00 за місцевим часом у багатолюдному центрі міста, кажуть офіційні особи.

Придорожня бомба вибухнула на площі міста. Потім, коли на місце прибули служби безпеки, вибухнув начинений вибухівкою автомобіль, каже поліція.

Останнім часом в Іраку спостерігається спалах насильства, хоча його значно поменшало порівняно з найбільш неспокійними 2006-2007 роками.

Загалом, за повідомленнями, у липні в Іраку було вбито 259 людей.

Раніше авторитетний радник уряду США з питань Іраку Стюарт Боуен заявляв, що військові серйозно недооцінюють небезпеку нинішньої ситуації у цій близькосхідній країні. Подробиці - тут.