Тимошенко передрікає нову революцію

В інтерв’ю британському виданню - першому після свого нового ув’язнення - колишній український прем’єр висловила сподівання, що її "авторитарні" вороги зазнають поразки.

Independent пише, що Юлія Тимошенко, проти якої нині порушено карну справу за зловживання владою за часів її прем’єрства, попереджає нинішнього президента Віктора Януковича: нова революція в Україні - "лише питання часу".

Героїня української Помаранчевої революції, як її називає британське видання, каже, що кожен авторитарний режим приречений на розпад:

"Історія вчить нас, що авторитарні режими не є стійкими, і я сподіваюся, що цінності Помаранчевої революції є настільки ж актуальними сьогодні, як і у 2004 році", - написала Юлія Тимошенко у відповідь на питання видання, передані їй через адвокатів.

Independent також нагадує про звинувачення, які нині висунуто проти Юлії Тимошенко і які стосуються підписання нею газових угод із Росією у 2009 році.

Видання також пояснює читачам, що на початку судового розгляду справи Тимошенко була лише обмежена у можливості пересування країною та у поїздках за кордон, але після "неповаги до суду", яку вона регулярно демонструвала під час засідань, її було взято під варту.

Independent наводить і пояснення такої поведінки від самої Юлії Тимошенко, яка не визнає легітимності суду і звинувачує суддю у порушенні українського та міжнародного законодавства.

"Умови в камері - спартанські, крім того, нікому не подобається бути позбавленим свободи, але я не буду скаржитися на долю", - пише пані Тимошенко зі своєї камери.

Далі Independent змальовує тюремні будні - дві співкамерниці, відносно комфортна камера з телевізором і холодильником - і проблеми із фірмовою косою Тимошенко, яку треба закріпляти шпильками, що у тюрмі вважаються небезпечними предметами.

Видання також наводить слова адвоката Тимошенко Сергія Власенка щодо подальшого розвитку подій:

"Суддя створив хаос, і у цьому хаосі важко сказати, чого можна очікувати у майбутньому. Але одна річ видається певною - вирок уже було продиктовано згори", - цитує британське видання адвоката, якого також усунули від процесу за неповагу до суду.

Із посиланням на адвоката Тимошенко, Independent також пише про її записку щодо "самогубства", під яке може бути інсценовано її смерть у СІЗО.

Сама Юлія Тимошенко також називає причиною порушення справи про неї намагання усунути її від наступних виборів, адже попередній строк ув’язнення за злочини, які їй інкримінують у Генеральній прокуратурі, становить близько 10 років.

"Це може видатися дивним, що у разі, як мене засудять за сфабрикованими звинуваченнями, мене не буде допущено до виборів, тоді як Віктор Янукович, якого було двічі засуджено за кримінальні злочини, є і залишатиметься спроможним брати участь у виборах", - цитує Юлію Тимошенко Independent.

Видання пише, що відтоді, як Віктор Янукович став президентом, правозахисні групи заявляють про згортання політичних свобод та утиски преси.

Водночас, як пише Independent, український президент не став маріонеткою Москви, як того багато хто очікував у Європі. Натомість пан Янукович шукає тіснішого співробітництва із Європою.

Газета нагадує, що минулого тижня зустріч українського президента із президентом Росії Дмітрієм Медвєдєвим, під час якої обговорювалися питання газового транзиту, завершилася безрезультатно і що Москва навіть заступилася за Тимошенко.

Independent також наголошує, що сам Віктор Янукович відкидає політичну мотивацію порушення справи проти Тимошенко і публічно відмовився втручатися у перебіг процесу.

Проте Юлія Тимошенко вважає свій арешт підтвердженням того, що "авторитарний режим Януковича не знає обмежень і має на меті розтрощити всю опозицію".

Видання також нагадує коротку біографію Юлії Тимошенко і називає фірмовий стиль одягу української екс-прем’єра "сексуалізовано-вікторіанським".