Азаров виключає "білоруську модель" для України

Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що україно-російські стосунки у газовій сфері не будуть розвиватися за прикладом Білорусі.

Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption Український прем’єр Микола Азаров упевнений, що Україна - не Білорусь

"Україна йде своїм шляхом, Біларусь - своїм. Ми переплачуємо за газ значні суми. Зараз ми провадимо відповідну роботу, аби переглянути умови постачання газу. Торгівельно-економічні стосунки між нашими країнами мають бути рівноправними та взаємовигідними", - заявив український прем’єр, коментуючи підсумки зустрічі між російським президентом Медвєдєвим, керівником Газпрому Міллєром та українським міністром енергетики Юрієм Бойком, що відбулася напередодні у Москві.

За підсумками цієї зустрічі голова російського Газпрому Олексій Міллєр заявив, що умови газових контрактів з Україною можуть бути переглянуті у випадку, якщо "розвиток співпраці у газовій сфері міг би здійснюватися за тією ж моделлю, за якою Росія працює із білоруськими друзями".

Микола Азаров також твердить, що саме через високі ціни на російський газ для України, Київ має негативне сальдо у зовнішній торгівлі із Росією, незважаючи на те, що обсяги самого товарообігу між двому державами постійно зростають, і за підсумками цього року мають сягнути 50 мільярдів доларів.

Тим часом російський Газпром повідомив своїх акціонерів про те, що нині провадить переговори про зміни умов постачання газу із дев’ятьма європейськими компаніями-партнерами, серед яких такі потужні гравці європейського енергетичного ринку як Shell, E.ON Ruhrgas, Eni, Gaz de France.

Раніше невелика італійська газова компанія Edison лише звернувшись до Міжнародного комерційного арбітражу у Стокгольмі змусила Газпром піти на перегляд контрактів.

Згодом її приклад взяли до уваги і німецькі компанії, що є серед найбільших партнерів Газпрому на європейському ринку.

Раніше у самому Газпромі визнавали, що через скорочення споживання газу у Європі, компанія може мати складності із виконанням інвестиційних програм.

Новини на цю ж тему