Меркель і Саркозі обговорюють кризу єврозони

Саркозі - Меркель: Нам треба багато обговорити Копирайт изображения AFP
Image caption Саркозі - Меркель: Нам треба багато обговорити

Канцлер Німеччини Ангела Меркель зустрічається у Парижі із французьким президентом Ніколя Саркозі.

Лідери найбільших економік Європи обговорюють шляхи подолання боргової кризи у єврозоні, яка тепер загрожує Італії та Іспанії та призвела до нестабільності на світових фінансових ринках.

Їхня зустріч відбувається буквально через кілька годин після оголошення даних про економічне зростання Німеччини, яке різко сповільнилось.

Німецька економіка зросла лише на 0,1% за другий квартал, тоді як зростання впродовж перших трьох місяців року становило 1,3%. Про це свідчать попередні дані з національного бюро статистики.

Німеччина була "головним двигуном" економічного одужання єврозони.

Сповільнення шириться

У вівторок були оприлюднені дані і про загальне сповільнене економічне зростання в єврозоні - 0,2% у другому кварталі, у той час зростання в попередні три місяці становило 0,8%.

Зростання в Іспанії сповільнилось до 0,2% з 0,3%, в той час, як в Італії було зафіксоване незначне зростання з 0,1% у першому кварталі до 0,3% у другому.

На тлі оприлюднених даних про слабке економічне зростання ціни на акції на початку торгів на європейських фондових біржах впали, хоча й знову зросли у другій половині дня.

Повідомлення про слабке економічне зростання Німеччини, як очікується, викличе подальші питання щодо міцності економіки єврозони.

До того ж минулого тижня оприлюднили цифри, які демонструють, що економічне зростання у Франції у період між квітнем і червнем зупинилося.

Лідери Німеччини та Франції разом з Європейським центральним банком чинять тиск на так звані "периферійні" держави єврозони, у яких боргові проблеми є найгострішими, аби ті розширили заходи жорсткої економії і збалансували свої бюджети.

Новини на цю ж тему