ООН: Палестинські біженці тікають з табору в Сирії

Тисячі палестинських біженців змушені втікати з табору, розташованого у сирійському портовому місті Латакія через обстріл урядовими військами, відданими президенту Сирії Башару Асаду, каже ООН.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Влада Сирії заперечує, що Латакію обстрілюють з військових кораблів

Речник Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям (БАПОР) сказав Бі-Бі-Сі, що понад половина з десяти тисяч біженців змушені були залишити свій табір.

"Ми і гадки не маємо, де зараз ці люди, ми не знаємо, скільки з них поранені, вмирають. Скільки там літніх людей, жінок, дітей," - сказав речник БАПОР Крістофер Ганнесс.

Щонайменше четверо померли, заявив він і закликав Дамаск негайно забезпечити доступ працівників ООН до табору біженців у Латакії.

У самому місті, за повідомленнями, померли близько 30 людей під час триденної військової атаки. Сирія заявляє, що вона таким чином бореться зі злочинними угрупуваннями.

Пан Ганнесс додав, що деяким біженцям сирійський уряд наказав залишити табір.

Крістофер Ганнесс також сказав, що інформація, яка надходить з табору в Латакії, свідчить про те, що сирійські війська застосовували танки та військові кораблі.

Представник сирійського війська назвав такі припущення "абсолютно безпідставними".

Міжнародні заклики

Міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу попередив Сирію, що військові дії проти демонстрантів повинні припинитися "негайно і без будь-яких умов".

В Анкари, колишнього близького союзника Дамаска, зростає розчарування через силове придушення протестів сирійською владою.

Палестинська влада закликала сирійський уряд захистити життя палестинських біженців.

Речник американського Білого Дому Джон Карні сказав, що президент Сирії Башар Асад повинен "припинити систематичне насильство, масові арешти і прямі вбивства власних людей".

За повідомленнями, у Сирії загинуло понад 1700 людей та понад 30 тисяч були ув'язнені за п'ять місяців повстань проти правління президента Башара Асада.

Новини на цю ж тему