Світовий банк: ціни на харчі загрожують нестабільністю

Подорожчання харчів на понад третину за останній рік створює небезпечну ситуацію не тільки для ринках, але й для глобальної безпеки - попереджають експерти Світового банку.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Щодорожче харчі - то більша нестабільність у світі. На фото: вечеря лівійських повстанціві

Особливо загрозливою ситуація виглядає для деяких країн, що розвиваються, де гостро постала проблема голоду та не вистачає питної води.

За останні три місяці посуха та голод у Сомалі призвели до смерті 29 тисяч дітей, а ще 600 тисяч у регіоні перебувають під загрозою померти від голоду.

Загалом харчова криза загрожує життю понад 12 мільйонів меншканців африканських країн, особливо у Сомалі, Кенії та Ефіопії, які потребують термінової гуманітарної допомоги.

Незважаючи на те, що від лютого цього року ціни на харчі у світі дещо зменшилися, у порівнянні із минулим роком вони зросли на понад 33% - йдеться у новій доповіді банку. При цьому ціни на деякі головні харчі зросли ще більше: за рік соєва олія подорожчала на 47%, пшениця - на 55%, цукор - на 62%, кукурудза - на 84%.

До цього також додається і подорожчання нафти - на 45% за рік, яке напряму впливає на подорожчання добрив, які за рік додали в ціні 67%.

У Світовому банку також занепокоєні виснаженням запасів харчів, що сприяє подальшому зростанню цін на коливанням на ринку харчів.

"Перманентно високі ціни на харчі та невеликі запаси свідчать про те, що ми знаходимося у небезпечній зоні, коли найбільш вразливими залишають найменш захищені верстви населення. За умов крайньої нестабільності та непевності ринків ми маємо бути дуже пильними. Запасу міцності просто немає", - заявив президент Світового банку Роберт Зелик.