У справі Луценка не вистачає потерпілих?

У суді по справі екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка кілька осіб, визнаних потерпілими, не з'являються на засідання, а один із них відмовився вважати себе потерпілим.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Юрій Луценко не бачить сенсу чекати у СІЗО, поки у суд з'являться потерпілі

Юрій Луценко розцінює ці факти я доказ того, що справа проти нього сфабрикована.

Помічник колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка Володимир Давиденко більше не вважає себе потерпілим у справі, що була порушена проти Юрія Луценка. Про це він заявив сам під час судового слухання у Печерському суді столиці.

Це сталося після того, як з'ясувалося, що дозвіл на стеження за Валентином Давиденком був наданий одним із заступників генерального прокурора, і лише після цього екс-керівник МВС розпорядився про проведення оперативно-розшукових дій.

Ознайомившись із матеріалами, які надав Валентину Давиденку Юрій Луценко, потерпілий сказав: "Якщо це все так, як написано, то як я можу вважати себе потерпілим?".

Він також сказав, що заяву із проханням визнати себе потерпілим йому допомагав писати слідчий. Окрім того, Валентин Давиденко зізнався, що не писав би таку заяву з власної ініціативи і що це було зроблено після виклику до прокуратури, де йому доводили, що його права були порушені.

"Слідчий сказав, що були порушені мої права. Він диктував номери справ проти Луценка, статтю 31 Конституції. Це ж не в довільній формі пишеться, тому слідчий мені підказав", - сказав Валентин Давиденко.

Раніше повідомлялося, що Юрія Луценка, зокрема, звинувачують у незаконному підписанні постанови про продовження стеження за одним із фігурантів по страві про отруєння Віктора Ющенка, яким був Валентин Давиденко разом із екс-заступником голови СБУ Володимиром Сацюком.

Окрім цього, Юрію Луценку висувають звинувачення у розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах, а також перевищенні службових повноважень і підробці документів. Ця кримінальна справа, а також справа стосовно отруєння Ющенка та про нецільове використання коштів під час відзначення Дня міліції у палаці "Україна" були об'єднані в одне провадження.

Юрій Луценко на суді також заявив, що потерпілі були "призначені" прокуратурою і в іншій частині кримінальної справи - де йдеться про незаконний розподіл квартир співробітникам міліції. Він навів слова одного із потерпілих у цій справі, який також зазначив, що не хотів бути потерпілим, але прокуратура внесла його до цього списку.

Юрій Луценко сказав, що потерпілі не з'являються до суду, оскільки розуміють, "що тут відбувається політичне шоу".

"З одного боку, я вважаю за необхідне, аби потерпілі перед судом засвідчили, що дії, які я чинив, ніяк не погіршували їм життя, з іншого боку, я не хочу чекати у СІЗО, поки потерпілі з'являться. Рішення просте - треба змінити запобіжний захід. Я не готовий сидіти для того, щоб просто сидіти", - заявив Юрій Луценко.

Однак, суддя у справі Сергій Вовк ухвалив рішення зачитати покази тих потерпілих у справі, які не прийшли до суду.

Судове засідання у справі Юрія Луценка, якого затримали ще 26 грудня 2010 року, із 18 серпня відбувається в іншому приміщенні Печерського суду, на вулиці Гайцана. Не виключено, що таке рішення суддя ухвалив через те, що у суді на Хрещатику розглядається справа Юлії Тимошенко, а також екс-генерала МВС Олексія Пукача.