У Мадриді протестують проти візиту Папи

У центрі Мадрида пройшла багатотисячна акція протесту проти використання державних коштів на організацію візиту до Іспанії Папи Римського Бенедикта XVI.

Копирайт изображения Getty
Image caption Іспанці обурені візитом Папи в часи жорсткої економії

За словами кореспондентки Бі-Бі-Сі Сари Рейнсфорд, демонстрація проти візиту Папи пройшла на головній площі Пуерта-дель-Соль, де вже тривалий час не припиняються акції протесту проти економічної політики іспанського уряду. Головним гаслом демонстрації перед початком візиту понтифіка було "Не за мої податки".

Візит понтифіка припав на час економічних проблем в Іспанії, хоча організатори кажуть, що не витрачають на нього кошти державного бюджету.

Серед демонстрантів, які влаштували акцію протесту у ніч на четвер, було багато різних угрупувань, зокрема, атеїсти та активісти руху за права сексуальних меншин.

У Мадриді вже зібралися біля мільйона прочан зі 190 країн світу, які беруть участь у Всесвітньому дні молоді - католицькому фестивалі, який проходить раз на три роки в різних країнах світу.

Бенедикт XVI прибуде для участі у фестивалі в четвер, а кульмінацією його візиту стане відправа просто неба на вихідні.

Копирайт изображения Getty
Image caption Кільканадцять угрупувань узяли участь у протестах проти візиту Папи

Як сказав кореспонденту Бі-Бі-Сі один із учасників демонстрацій у Мадриді, візит провідника Римо-католицької церкви на тлі бюджетної кризи ображає почуття іспанців, які потерпають від скорочення соціальних видатків:

"Це якийсь велетенський християнський цирк у часи кризи, коли гроші краще витратити на інші речі, корисні для цілого суспільства".

Акції протесту в центрі Мадрида ледь не завершилися сутичками прихильників і противників візиту понтифіка, бо на Пуерта-дель-Соль зібралося також багато прочан.

Мадридська поліція затримала студента-мексиканця, який нібито планував здійснити "газовий" напад на тих, хто протестував порти приїзду Папи.

Новини на цю ж тему