Новий розподіл телепростору: фаворити ті ж самі

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення відкидає звинувачення у політичних рішеннях під час визначення переможців конкурсу на отримання ліцензій на мовлення в цифрових багатоканальних мережах, які мають загальнонаціональне покриття.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Протести під Нацрадою з питань телебачення і радіо тривають постійно

18 серпня відбулося остаточне голосування членів Нацради, під час якого було визначено 28 переможців конкурсу із майже 60-ти претендентів.

Право на цифрове мовлення отримали практично усі українські телеканали, окрім каналу ТВі, яким керує Микола Княжицький, а також телеканалу "Ера", що належить Андрієві Деркачу.

Як сказала інтерв’ю BBC.ua заступник голови Національної ради Лариса Мудрак, каналу ТВі відмовили, оскільки триває розгляд судових позовів до Нацради з телебачення і радіомовлення.

"Протягом останнього року ТВі подав шість позовів до Нацради, і поки суди не завершили їх розгляду, є усталена практика не ухвалювати рішення про надання нових ліцензій", - сказала Лариса Мудрак.

Телеканал "Ера" не одержав голосів на свою підтримку після того, як було представлено усі концепції мовників.

Хоча медіа-експерти прогнозували виникнення труднощів із отриманням права мовлення в цифрових мережах 5 телеканалу, однак Нацрада задовольнила його заявку частково, надавши ліцензію каналу на інформаційне мовлення і відмовивши у праві мовити інформаційно-розважальному каналу.

Усі медійні групи і канали, що брали участь у конкурсі, мали представити концепцію мовлення.

Внаслідок отримання ліцензії головними медійними групами, за якими стоять Віктор Пінчук, Ринат Ахметов, Валерій Хорошковський, Ігор Коломойський, прогнозують не лише покращення зображення каналів, що досі були аналоговими, але й появу нових - у тому числі, інформаційних.

Заступник голови Нацради з питань телебачення і радіо Лариса Мудрак сказала BBC.ua, що відповідно до програми розвитку цифрового мовлення в Україні до 2015 року ближчим часом буде проведено чергові конкурси на отримання ліцензій.

У той же час, генеральний директор телеканалу ТВі Микола Княжицький, коментуючи рішення Нацради з питань телебачення і радіо, сказав, що телеринок, фактично, остаточно поділено. Оскільки, згідно із програмою розвитку цифрового мовлення, до 2015 року Україна планує вимкнути аналогове ефірне мовлення.

"Тому гравцями на загальноукраїнському телеринку залишаться компанії, які одержали ліцензії на мовлення у першу чергу", - написав Микола Княжицький у блогу на "Українській правді".