Турецькі літаки атакували курдів в Іраку

Турецька авіація бомбардувала 60 цілей на півночі Іраку, які вважаються базами повстанців Курдської Робітничої партії.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Цього літа збільшилась кількість нападів курдських повстанців на турецьких солдатів

Військове керівництво Туреччини, яке вже назвало операцію успішною, твердить, що нинішня атака - відповідь на вбивство дев'яти турецьких солдатів у провінції Хаккарі у середу. Крім того, військові кажуть, що продовжуватимуть атаки.

Всі літаки, що вилетіли на військову операцію, повернулися на свої бази у Туреччині.

У середу дев'ятеро солдатів загинуло внаслідок вибуху. Також повідомлялося про стрілянину. Ще чотирнадцять військових отримали поранення.

Курдська Робітнича партія взяла на себе відповідальність за цю атаку.

Чи можливі мирні переговори?

Цього літа зросла кількість нападів курдських повстанців на турецьких солдатів, що вже викликало сумніви у можливості проведення мирних переговорів.

За повідомленнями кореспондента Бі-Бі-Сі, у Стамбулі все менше говорять про можливість "демократичного підходу" - ініціативи, що мала на меті розширити права курдської меншини у Туреччині. А останній напад лише додав напруженості і змусив владу шукати інші шляхи впливу на курдських сепаратистів.

Турецький уряд вже оголосив, що долучить поліцейські підрозділи для боротьби із повстанцями. Водночас, критики твердять, що поліцейські не мають необхідного спорядження, яке має турецька армія.

Курдська Робітнича партія, яку називають терористичною організацією у Туреччині, США і ЄС, вже протягом 26 років веде боротьбу проти турецького уряду, вимагаючи створення курдської автономії на сході країни.

За цей час у боротьбі загинуло понад 40 тисяч людей.