Тимошенко просить лікаря, якому вона довіряє

У день, коли у Печерському суді мав розпочатися допит Юлії Тимошенко, її адвокати нагадали судді про клопотання щодо медичного огляду екс-прем’єра, подане ще кілька днів тому.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Кореспонденти західних видань пишуть, що попри ув’язнення, Юлія Тимошенко виглядає у суді так само елегантно, як і раніше

"З’явилися тривожні сигнали, які неможливо пояснити симптомами відомих хвороб", - заявив пан Сухов у суді.

У відповідь суддя Кірєєв заявив, що Юлії Тимошенко пропонували допомогу лікарів у СІЗО, проте вона відмовилася. Сама ж екс-прем’єр пояснила свою відмову тим, що не довіряє тюремним лікарям:

"Наполягаю, аби до мене допустили лікаря, якому я довіряю", - заявила пані Тимошенко.

Водночас суддя Родіон Кірєєв, визначаючи порядок засідання у п’ятницю, вирішив, що спочатку відбудеться допит підсудної, потім суд вивчить її клопотання про виклик свідків, і лише після цього будуть розглянуті інші клопотання Тимошенко.

Тим часом речник російського прем’єра Дмітрій Пєсков заявив газеті "Коммерсантъ", що Володимир Путін не відкидає можливості своєї участі у процесі проти Юлії Тимошенко. Але, як підкреслив прес-секретар російського прем’єра, це питання може бути розглянуто паном Путіним та юристами лише тоді, як надійде офіційний запит від української сторони. Російський прем’єр Володимир Путін разом із тодішнім прем’єром України Юлією Тимошенко були присутні на підписанні останніх україно-російських газових угод 19 січня 2009 року, які тепер стали предметом позову проти пані Тимошенко у Печерськмоу суді.

Напередодні у Печерському суді свої свідчення дав екс-президент України Віктор Ющенко, а також його спеціальний уповноважений з питань міжнародної енергетичної безпеки Богдан Соколовський. І Віктор Ющенко, і Богдан Соколовський наполягають, що для того, аби суд мав завершену картину щодо угод 19 січня, потрібно також заслухати у якості свідків представників російської сторони - прем’єр-міністра Володимира Путіна та керівника Газпрому Олексія Міллєра.

Утім, представники прокуратури заявили, що не вважають за потрібне залучати до процесу у справі Тимошенко представників російського керівництва.