Обороняючи Британську раду в Кабулі, загинули 12

Обзроєні нападники здйснили спробу захоплення офісу Британської ради у столиці Афганістану Кабулі. Під час перестрілки між нападниками та охороною загинуло щонайменше 12 людей, переважно поліцейських.

Копирайт изображения AFP
Image caption Сили безпеки Афганістану зустріли озброєний спротив нападників, які увірвались до Британської ради

Посол Великої Британії заявив, що під час інтенсивного бою було вбито всіх озброєних учасників нападу.

Офіс Британської ради захищали афганські поліцейські, підрозділ спецоперацій з Нової Зеландії та військовослужбовці британської армії з числа колишніх вихідців з Непалу гуркхів.

Найбільші втрати при обороні, як повідомлено, серед афганських поліцейських, є вбиті серед новозеландців, а також охоронців з числа місцевих жителів.

За інформацію з дипломатичних джерел, четверо працівників Британської ради, які знаходились в момент атаки у приміщенні, сховались в кімнаті з посиленим захистом. Серед цих працівників називають двох вчителів англійської – одного з Великої Британії, іншого з Південної Африки.

Річниця незалежності

Британський прем'єр-міністр Девід Камерон засудив ту атаку, назвавши нападників "боягузами". Він наголосив, що британські організації надалі виконуватимуть свої функції в Афганістані.

Як сказали Бі-Бі-Сі джерела в розвідці, штурм Британської ради продовжив низку нападів в різних районах Кабула.

Нападники вели вогонь з будівлі декілька годин. Один з них за броньованими дверима тривалий час відбивався від підрозділу, який прибув для взяття будівлі під контроль.

Нападники були добре озброєні. Вони мали гранатомети та кулемети.

Представники руху Талібан заявили, що атаку влаштували, аби відзначити річницю незалежності Афганістану від Сполученого Королівства.

1919 року Афганістан вийшов зі складу Британської імперії.

Британська рада - урядова організація, що займається переважно культурними програмами.

Влада Афганістану раніше посилила заходи безпеки у столиці, побоюючись атак у день державного свята.

Втім, таліби останнім часом продемонстрували, що вони можуть вдаватися до силових дій практично скрізь у Афганістані, повідомляє кореспондент Бі-Бі-Сі у Кабулі Квентін Соммервіль.

Новини на цю ж тему