Влада Сирії погодилася на приїзд місії ООН до країни

Гуманітарна місія ООН відвідає Сирію з метою оглянути території, на яких влада вдалася до придушення масових акцій протесту.

Копирайт изображения bbc
Image caption Протести проти Асада тривають із березня. Внаслідок сутичок загинуло понад дві тисячі людей

За словами голови комітету ООН з гуманітарних питань Валері Амос, представники організації одержали гарантії від влади Сирії у тому, що вони матимуть доступ до будь-яких територій та об'єктів, що їх зацікавлять. Учасники місії планують передусім відвідати міста, із яких надходили повідомлення про найбільш жорстокі дії проти демонстрантів.

Агентства повідомляють, що згоду властей на відвідання представниками ООН Сирії, якої організація домагалася тривалий час, було одержано під час телефонної розмови генерального секретаря ООН Пан Гі Муна із президентом країни Башаром Асадом. Ще раніше від обіцяв керівникові ООН припинити усі військові дії проти опозиції.

Про згоду на відвідання країни місією ООН стало відомо по тому, як тиск на сирійське керівництво з боку світового співтовариства посилився. 18 серпня лідери США, Німеччини, Франції та Великобританії закликали Башара Асада піти у відставку. А Барак Обама оголосив про арешт активів представників сирійської влади у США і наклав заборону на імпорт нафти із Сирії.

Також 18 серпня представники Великобританії, Франції, Німеччини та Португалії заявили про те, що домагатимуться економічних санкцій проти Сирії на рівні ООН. Але проти цього висловилися Росія та Китай, побоюючись, повториться ситуація, яка мала місце із Лівією. Тоді після запровадження санкцій стосовно Лівії ситуація загострилася, і НАТО розпочало військову операцію проти лівійського лідера Муамара Каддафі.

Антиурядові виступи у Сирії тривають із березня. За даними ООН, з початку протестів у сутичках опозиціонерів із силами безпеки загинуло понад дві тисячі людей, кілька тисяч - арештовані.

Хоча Башар Асад пообіцяв генеральному секретарю ООН припинити насильство, інформаційні агентства із посиланням на представників опозиції повідомляють про те, що протести і далі придушуються з допомогою зброї. Однак, підтвердити чи заперечити цю інформацію не вдається, оскільки доступ журналістів на територію країни дуже обмежений.

Раніше повідомлялося, що акції протесту придушувалися з допомогою поліції та армії, які застосовували снайперський вогонь, танки та артилерію, встановлену на військових кораблях.

Посол Сирії в ООН Башар Джаафрі заявив, що силова операція проти демонстрантів вже завершена. Він звинуватив США та інші країни у "дипломатичній і гуманітарній війні" проти Сирії.