Російський адмірал: Севастополь – наша земля

Радник начальника генштабу російського Міноборони адмірал Ігор Касатонов назвав Севастополь російським містом, "які б прапори у місті не вивішували". Про це він заявив, коментуючи пов’язані із розпадом СРСР події у Севастополі, викладені у щойно виданій на Чорноморському флоті книзі "Флоторозділ".

Image caption Ігор Касатонов відомий суперечливими висловлюваннями на адресу України

Як сказав адмірал, під час розпочатих у 1991-1992 роках переговорів політичні лідери України, Естонії та Грузії в образливій формі принижували гідність російських воєначальників.

"Українське керівництво у досить образливій формі принижувало нашу, російську, гідність. Я маю на увазі виступи Кравчука, Гамсахурдії та прем’єр-міністра Естонії, з яким я вів переговори з приводу перспектив Талліннської бази. Образливо все це було для нас. І Севастополь, і радянський народ не були згодні з тим, що тоді відбувалось. Ми і сьогодні вболіваємо за наш флот, за наш Севастополь! Це – наша земля, а не чиясь, які б прапори у місті не вивішували!", - заявив адмірал Касатонов з трибуни морської бібліотеки ЧФ Росії.

За словами відомого своїми різкими антиукраїнським висловлюваннями екс-командувача Чорноморського флоту Росії, "вся нинішня державна система України, включно з посібниками, не є позитивною як з точки зору минулого Росії та України, так і в контексті спільних перспектив обох держав".

"Тому все, що зачіпає інтереси Севастополя та російського Чорноморського флоту, все, що стосується правди та історичної істини, це треба відстоювати на будь якому рівні, у будь-якій аудиторії", - наголосив адмірал Ігор Касатонов.

Все через маяки?

Чергові заяви радника начальника російського генштабу пролунали по тому, як департамент преси та зв'язків зі ЗМІ українського Міноборони розповсюдив заяву Міністра оборони Михайла Єжеля, у якій йдеться про те, що "гідрографічні маяки повинні бути повернуті Україні з оренди Чорноморським флотом Російської Федерації".

"Коли заходиш в територіальні води держави, то саме ця держава несе повну відповідальність за всі заходи. Нонсенсом є те, що такі об'єкти використовуються іншою державою. Тому гідрографічні об'єкти повинні належати нашій державі", - цитує голову військового відомства прес-служба українського міністерства оборони, додаючи, що переговори на цю тему - у компетенції саме міністерства закордонних справ, а не Міноборони.

Відповідно до постанови Господарського суду Криму від 2 серпня, маяки Чорноморського флоту Росії найближчим часом повинні бути вилучені українськими судовими виконавцями.

Новини на цю ж тему