Влада: Тимошенко в задовільному стані, її партія - не згодна

Прес-секретар Юлії Тимошенко заявляє про погіршення стану здоров’я екс-прем’єр-міністра, яка нині перебуває у Лук’янівському СІЗО.

Копирайт изображения AP
Image caption Прихильники Тимошенко біля Печерського суду також вимагають дозволити їй обстеження особистим лікарем

За словами Марини Сороки, Тимошенко не дозволяють, щоби її оглянув особистий лікар та медсестра. В "Батьківщині" кажуть, що це може свідчити про те, що влада намагається щось приховати.

"В "Батьківщині" дуже струрбовані ситуацією зі здоров’ям Юлії Тимошенко. Ніхто, навіть режим, не має права позбавляти людину медичної допомоги. Це гарантовано Конституцією і Цивільним кодексом", - цитують Марину Сороку в повідомленні на сайті "Батьківщини".

Крім того, Тимошенко, за словами її прес-секретаря, вимагає, щоби "лікар, якому вона довіряє", зробив їй аналіз крові у зв’язку із появою того, що прес-секретар екс-прем’єра назвала "дуже дивними симптомами".

Карпачова: кожен має право обрати лікаря

Із закликом виконати вимогу Юлії Тимошенко і допустити до неї особистого лікаря до судді Родіона Кірєєва, який веде процес у "газовій справі", звернулася і уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова.

"Адже, як наголошує в своєму листі Ніна Карпачова, за статтею 284 Цивільного кодексу України кожен має право на вибір лікаря. Якщо судом не буде знайдено підстав для задоволення цього клопотання, Омбудсман пропонує включити особистого лікаря Юлії Тимошенко на паритетних засадах до складу комісії Міністерства охорони здоров’я України на чолі з заступником Міністра Раїсою Моїсеєнко", - йдеться у повідомленні прес-служби Карпачової.

Ніна Карпачова також сказала, що Тимошенко просить про обстеження особистим лікарем, оскільки побоюється, що інші фахівці можуть оприлюднити її діагноз без її згоди. Крім того, Карпачова після зустрічі з лідером "Батьківщини" сказала, що Юлія Тимошенко не планує використовувати результати медичного обстеження для прохання про зміну запобіжного заходу, а потребує обстеження для належного лікування.

Натомість, Державна пенітенціарна служба повідомляє, що в суботу Юлія Тимошенко втретє відмовилася від медичного обстеження фахівців Міністерства охорони здоров’я.

У повідомленні зазначено, що Тимошенко зробила це у "категоричній формі".

При цьому, за даними пенітенціарної служби, Юлія Тимошенко перебуває у задовільному стані.

"На даний час стан здоров'я Тимошенко Ю.В. задовільний, вона перебуває під постійним динамічним наглядом медичних працівників слідчого ізолятора", - йдеться у повідомленні на сайті служби.

Минулого тижня соратники Юлії Тимошенко неодноразово заявляли про погіршення стану її здоров’я. У четвер сама екс-прем’єр попросила про перерву у судовому засіданні через погане самопочуття.

5 серпня суд змінив запобіжний захід для Тимошенко з підписки про невиїзд на утримання під вартою. Це рішення викликало занепокоєння багатьох експертів, неурядових організацій та західних політиків.

В рамках "газової справи" Тимошенко закидають перевищення службових повноважень під час укладання контрактів на постачання газу з Росією у 2009 році. Попри заяви про вибірковість правосуддя в Україні, влада доводить, що ця справа, разом з іншими порушеними проти колишніх чиновників часів прем’єрства Тимошенко, є частиною повномасштабної боротьби з корупцією.

Новини на цю ж тему