Білорусь заморозила ядерну програму зі США

Білорусь - МЗС заява Копирайт изображения www.mfa.gov.by

Білорусь оголосила про замороження спільного зі СШA проекту обміну високозбагаченого ядерного палива, який здійснюється у рамках програми зі зниження глобальної загрози. МЗС Білорусі оприлюднило заяву, у якій вказується, що такий крок - це відповідь на запровадження американських санкцій проти Мінська.

"Запровадження нових американських економічних санкцій йде врозріз з духом взаємодії та співпраці", - вказується у заяві зовнішньополітичного відомства, розміщеній на офіційному сайті МЗС.

Водночас, Білорусь продовжить забезпечувати фізичну безпеку ядерного палива відповідно до міжнародних зобов'язань, заявив прес-секретар МЗС Білорусі Андрій Савіних.

Також офіційний Мінськ призупинив один із проектів при Білоруському державному університеті і повідомив, що не виключає й "інших заходів щодо США".

Відновлення співпраці за білорусько-американськими проектами можливе у разі припинення Сполученими Штатами "застосування заходів економічного примусу" відносно Білорусі і відновлення нормальних відносин, відзначили в МЗС.

На думку білоруської сторони, введенням санкцій США порушили Будапештський Меморандум 1994 року, згідно з яким американці зобов'язалися не застосовувати щодо Білорусі заходів економічного примусу.

США запровадили санкції відносно Білорусі 11 серпня у відповідь на придушення опозиції після президентських виборів у грудні 2010 року. За словами американських дипломатів, заходи економічного впливу спрямовані лише проти керівництва Білорусі і не стосуються жителів країни.

З 11 серпня американцям заборонено підтримувати ділові відносини з рядом білоруських підприємств. Також американські банки мають заморозити активи цих компаній, якщо такі будуть виявлені. Крім того, США заборонили в'їзд на свою територію низці білоруських чиновників і ухвалили рішення заморозити активи осіб з "чорного списку" в американських банках.

Перші санкції відносно Білорусі США ввели ще в січні 2011 року. До цих санкцій приєднався і Євросоюз, який заборонив видавати візи 188 білоруським чиновникам. У червні цей список був розширений.