Володимир Литвин - у черзі на приєднання до Партії регіонів?

Голова Верхованої Ради Володимир Литвин не заперечує можливого приєднання очолюваної ним Народної партії до Партії регіонів.

Image caption Леонід Кравчук каже, що Володимир Литвин "давно готовий" до об'єднання із Партією регіонів

Такий висновок можна зробити із коментарів спікера, що пролунали під час його перебування у Житомирській області.

Відповідаючи на запитання журналістів про те, чи може Народна партія слідом за "Сильною Україною" Сергія Тігіпка об'єднатися із пропрезидентською Партією регіонів, Володимир Литвин сказав, що переговори про більш тісну співпрацю ведуться постійно.

"Я не відкрию великої таємниці, якщо скажу вам, що діалог у нас з Партією регіонів про співробітництво ведеться з 2007 року, з того моменту, коли були дострокові вибори. Ми в процесі діалогу, в процесі спільної роботи. Буде прийняте те рішення, яке співпадатиме з потребами країни", - заявив спікер парламенту, додавши, що сьогодні необхідно консолідувати зусилля усіх політичних сил країни, щоб "забезпечити конструктивну роботу".

Водночас, Володимир Литвин сказав, що "вітає" Сергія Тігіпка, який, незважаючи на загрозу втрати авторитету, бере на себе відповідальність за реформи.

Як заявив нещодавно екс-президент Леонід Кравчук, "поведінка Литвина як голови Верховної Ради і його виступи свідчать про те, що він абсолютно готовий до об'днання".

Після того, як віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко оголосив про об'єднання "Сильної України" із Партією регіонів, експерти заговорили про те, що таке рішення може означати, з одного боку, спроби Партії регіонів підвищити свій рейтинг за рахунок іншої неопозиційної партії, з іншого - про те, що Сергій Тігіпко може замінити Миколу Азарова на посаді голови уряду.

Тепер оглядачі зазначають, що у разі об'єднання Народної партії із Партією регіонів може йтися про певні гарантії Володимиру Литвину зберегти посаду голови парламенту у разі, як провладні сили здобудуть на чергових виборах більшість у Верховній Раді.

З іншого боку, результати соціологічних досліджень демонструють, що Народна партія навряд чи подолає прохідний виборчий бар'єр самостійно.