Світ закликає Каддафі піти

Світові лідери знову закликали лівійського лідера Муаммара Каддафі негайно піти.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Відставки лівійського лідера вимагають і в Лівії, і за її межами

Президент США Барак Обама, попри те, що перебуває у відпустці, зробив достатньо різку заяву, де сказав, що Лівія виходить з-під влади тирана і додав, що універсальне прагнення демократії є сильнішим, аніж залізний кулак диктатора.

За словами пана Обами, Каддафі має визнати, що час його влади скінчився, і відмовитися від неї.

Сполучені Штати визнали Перехідну національну раду Лівії, керівний орган повстанців, легітимним урядом країни, а президент Обама закликав ту раду уникати жертв серед цивільних

Як розповідає кореспондент Бі-Бі-Сі, в останні дні контакти між американськими дипломатами та лівійською опозицією почастішали, оскільки є занепокоєння, що ситуація в Лівії може перетворитися на хаос.

При цьому, як каже кореспондент Бі-Бі-Сі, Лівія не є найпріоритетнішою для США країною, і у Вашингтоні хочуть, щоби керівну роль у цій ситуації брала на себе Європа.

ЄС: завершується доба Каддафі

В Європейському Союзі кажуть, що світ, як виглядає, спостерігає за завершенням сорокарічного правління полковника Каддафі.

Верховний представник ЄС з закордонних справ Кетрін Ештон сказала, що тривають "останні хвилини режиму Каддафі", і закликала полковника піти, уникнувши кровопролиття.

"Час вийшов для переговорів про можливе вигнання Каддафі, і він має постати перед Міжнародним судом в Гаазі", - сказав міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні.

Каддафі закликали піти і у Великій Британії. Через ситуацію у тій країні британський прем’єр Девід Камерон перервав свою відпустку і повернувся на засідання Ради з національної безпеки.

"Перша і найважливіша річ – це переконатися, що громадський порядок збережено, що вистачає харчів, води, світла, тобто всіх тих речей, які потрібні людям для продовження нормального життя", - сказав заступник міністра закордонних справ Британії Алістер Барт.

Про точку неповернення для Каддафі говорять і в Росії. "В нього вже немає жодних шансів контролювати те, що відбувається, навіть у Тріполі. Він має визнати поразку та підкоритися волі народу", - сказав Константін Косачьов, голова комітету з закордонних справ російського парламенту.

Китай заявляє, що поважає волю лівійського народу і сподівається, що ситуація у тій країні якомога скоріше стабілізується.

Тим часом, уряд Південно-Африканської Республіки спростував чутки про те, що начебто відправив до Лівії повітряне судно, щоби допомогти Каддафі втекти.

Новини на цю ж тему