Google фотографуватиме віддалені куточки

Корпорація Google розширює свій сервіс Street View, додавши до нього найвіддаленіші куточки світу.

Копирайт изображения google
Image caption Google адаптував своє обладнання до для роботи на просторах Амазонки

Компанія фотографуватиме річки Амазонка та Ріо-Негро в південно-західному регіоні Бразилії разом із благодійною природоохоронною організацією Foundation for a Sustainable Amazon (FAS).

Проект візьме початок у місті Тумбіра. Його жителька Марія до Сокорро да Сільва Мендонка ніколи не чула про Google, але плани каліфорнійської корпорації їй до вподоби:

"Я нічого не знаю про Інтернет. Але, я думаю, це чудово, тому що про нашу громаду ніколи нічого не публікували, навіть у Манаусі (велике бразилійське місто). Ніхто не знає, що ми тут є", - розповіла агенції AP 40-річна матір.

Представники FAS звернулися до Google два роки тому із пропозицією оцифрувати високоякісні зображення з басейну Амазонки, аби продемонструвати наслідки масштабної вирубки лісів для ландшафту і недостатні зусилля світової спільноти щодо захисту регіону.

"Важливо показати світові не лише пейзажі та традиційний спосіб життя місцевого населення, але й привернути увагу до проблеми зміни клімату, вирубування лісів і боротьби з бідністю", - заявив керівник FAS Габріель Рібенбойм.

Для Google цей проект є серйозним випробуванням, оскільки робота вперше відбуватиметься далеко від доглянутих сучасних доріг. Інженери компанії застосують обладнання, яке раніше створили для роботи в таких місцях як Стоунхендж та Кью-Гарденс.

"Ми відправимо наш спеціальний триколісний велосипед вузькими грунтовими стежками амазонських сіл і маневруватимемо тими місцями, де цивілізація стикається із тропічними лісами. Ми також закріпимо його на човні, аби робити фотографії, сплавляючись вниз за течією річки", - йдеться в повідомленні Google.

На додаток компанія застосує обладнання, яке використовували для фотографування інтер'єрів офісних приміщень у Сполучених Штатах, щоб робити знімки в будівлях вздовж річки.

Копирайт изображения google
Image caption Обладнання залишать місцевим жителям для продовження роботи

В корпорації вважають, що це допоможе передати "відчуття, як це - жити й працювати в таких місцях, як амазонський громадський центр чи школа".

Google планує навчити місцевих жителів збирати фотографії і залишить спеціальне обладнання, аби робота могла тривати у довгостроковій перспективі.

Фотографії з'єднуватимуть таким чином, аби користувачі могли переглядати 360-градусну панораму місцевості.

Свій сервіс Street View Google запустив у 2007 році, покривши спершу лише кілька американських міст. В 2009 році до проекту додали великі та малі міста Великобританії, що викликало певні побоювання з приводу втручання у приватне життя.

Минулого року Google був вимушений вибачатися за те, що в компанії назвали "помилковим збором" персональних даних із відкритих бездротових мереж в той час, як транспортний засіб робив знімки для Street View.

Новини на цю ж тему