Опозиція планує провести мітинг на майдані Незалежності

Опозиція намагалася прорвати один із кордонів міліції Копирайт изображения UNIAN
Image caption Опозиція намагалася прорвати один із кордонів міліції

Опозиційні сили планують зібратися на майдані Незалежності у Києві на мітинг під гаслом "Свободу політв'язням!", незважаючи на заборону проведення політичних акцій у цей день.

Після проведення мітингу біля пам'ятника Шевченку колона протестувальників вирушила у бік Хрещатика, однак на прилеглих до головної вулицях не змогла пройти через кордони спеціальних підрозділів міліції.

Представники опозиційних партій твердять, що у сутичках із демонстрантами міліція застосувала сльозогінний газ, але міліція офіційно заперечила застосування спецзасобів проти людей.

Не змігши подолати кордони міліції, протестувальники вирішили діставатися до майдану Незалежності не організованою колоною, а розрізненими групами.

Люди рухаються без прапорів і партійної символіки, вільно проходячи кордони, тому встановити, хто планує політичні акції, а хто прийшов на Хрещатик з іншою метою, неможливо.

За кілька годин перед тим судові виконавці прийшли до парку Шевченка, де зібралися представники опозиції, із рішенням суду про заборону масових акцій.

За спостереженнями журналістів, в акції в парку Шевченка брало участь 3-4 тисячі людей. Лідери опозиції кажуть про 10 тисяч.

Раніше акції опозиції у День Незалежності заборонили у низці обласних центрів України.