Опозиція пішла Києвом попри заборону суду

Учасники мітингу опозиційних партій у Києві вирушили на вулицю Банкову до адміністрації президента, попри судову заборону.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Міліція на поготові. Опозиція не зважає.

До таких дій закликав один з лідерів партії "Батьківщина" Олександр Турчинов, який раніше заявляв, що хода відбудеться, і ніхто не може спинити учасників акції.

"Чи може Янукович і його посіпаки забрати у нас можливість ходити по Києву? Тому будуємо потужну колону, якої давно не бачив Київ. Мирною ходою підемо до адміністрації президента, щоб вручити їм резолюцію мітингу. І щоб вони збирали валізи", - сказав Олександр Турчинов.

Колона рушила вулицею Володимирською в бік вулиці Богдана Хмельницького, однак шлях повністю заблокований міліцією.

За кілька годин перед тим судові виконавці прийшли до київського парку, де зібралися представники опозиції, із судовим рішенням суду про заборону масових акцій.

Агентства повідомили, що людей не розганяли, але судові виконавці поговорили із керівництвом міліції, співробітники якої вже попередили організаторів зборів про заборону, а також про "можливе використання належних заходів для виконання рішення суду".

За словами правоохоронців, у парку зібралося приблизно три тисячі людей. Прес-служба "Батьківщини" повідомила про десять тисяч.

Як заявляв раніше заступник голови Київської міськдержадміністрації Олександр Пузанов, окружний адміністративний суд Києва дозволив опозиції влаштувати мирну акцію у парку Тараса Шевченка, а також пройтися вулицею Володимирською.

У "Батьківщині" також стверджують, що міліція обмежила рух проспектом Перемоги і не пропускає до Києва приблизно 100 автомобілів учасників Автомайдану, які прямували на мітинг опозиції.

"Працівники ДАІ кажуть, що не пропустять автоколону у зв’язку з тим, що учасники начебто не подавали заявку на проведення акції", - йдеться в заяві прес-служба партії.

Раніше акції опозиції у День Незалежності заборонили у низці обласних центрів України.