Прокуратура розслідує ''сутички'' на День Незалежності

Слідче відділення Головного управління Міністерства внутрішніх справ України порушило кримінальну справу у зв'язку із подіями, які відбувалися у центрі Києва у День Незалежності.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Прокуратура каже, що на День Незалежності в Києві постраждали 6 міліціонерів

Як повідомляє прокуратура столиці, справу порушили за фактом хуліганства.

"Попри рішення Окружного адміністративного суду Києва про заборону проведення упродовж доби в центральній частині столиці зборів, мітингів, походів, демонстрацій, учасники політичних акцій намагалися прорватися крізь кордони міліції по вул. Володимирській, ігноруючи вимоги правоохоронців зупинитися", - йдеться в повідомленні прокуратури. За її даними постраждали шестеро міліціонерів.

Раніше в МВС заявили, що серйозних правопорушень 24 серпня міліція не зафіксувала, зазначивши, що "окремі інциденти все ж мали місце".

"За фактами порушень чинного законодавства, в тому числі – у місті Києві, правоохоронці збирають відповідні матеріали, які після цього будуть передані до слідчих підрозділів міліції або органів прокуратури", - йшлося у повідомленні відомства у четвер зранку.

Крім того, ЗМІ з посиланням на керівництво МВС повідомляли, що у відомстві не виключають, що кримінальна справа може бути порушена проти заступника голови "Батьківщини" Олександра Турчинова.

Лише офіційні святкування?

Напередодні Дня Незалежності суди у Києві та в багатьох інших містах заборонили проведення 24 серпня будь-яких акцій у центрі, окрім офіційних.

У Києві, наприклад, це пояснили великою кількістю заявок від різних сил. "Якщо ми їх вiзьмемо до уваги та реалiзуємо, то у нас державне свято в центрi мiста провести буде неможливо - нам треба буде на Троєщину їхати або якийсь iнший район", - заявляв голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов. Тому столична влада звернулася до суду з метою заборони деякі акцій.

Крім того, Партія регіонів критикувала наміри опозиційних сил провести окремі акції у День Незалежності, заявляючи, що у той день необхідно демонструвати "національну єдність і підтверджувати здобутки незалежності".

В результаті в середу опозиція провела мітинг у парку Шевченка, а потім вирушила вулицею Володимирською, намагаючись прорватися крізь міліцейський кордон. Детальніше про святкування Дня Незалежності тут.

В "Батьківщині" наполягають, що учасники акції на День Незалежності не порушували закону.

"У нас є Конституція України, яку жоден з громадян, які зібралися на мітинг чи йшли в колоні демонстрантів, не порушував", - заявив Олександр Турчинов.

"Політв'язні" без свободи

Акція, яку влаштували опозиційні сили, проходила під гаслом "Свободу політв'язням!". Такими опозиція вважає, зокрема, екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко, а також численних колишніх посадовців часів її прем'єрства.

У четвер у Печерському суді поновили судове слухання у справі про перевищення службових повноважень Юлією Тимошенко під час укладання газових контрактів з Росією у 2009 році. Цього дня суддя у справі Родіон Кірєєв в 11-ий раз відмовився змінювати Тимошенко запобіжний захід. Нині вона перебуває під арештом у СІЗО.

Тимошенко звинувачують у тому, що вона, не маючи повноважень, уклала з Росією вкрай невигідний контракт на постачання газу, який завдав державі мільярдні збитки.

Своєю чергою, Тимошенко має намір у п'ятницю подати позов до суду проти президента Віктора Януковича у зв'язку із газовими домленностями з Росією 2007 року, які вона називає невигідними. Йдеться про період, коли Янукович очолював український уряд.

"Якщо слідувати логіці прокуратури, то тоді була ситуація точнісінько така ж, як і зараз", - заявила Тимошенко.