Мобільні можна буде підзарядити під час прогулянки

Американські науковці розробляють технологію, завдяки якій мобільний телефон можна буде підзарядити енергією, що її виробляє людина під час руху.

Копирайт изображения bbc
Image caption Можливо, не тільки самі телефони, але й підзарядки до них скоро будуть мобільними

Згідно із оприлюдненою у Nature Communications доповіддю дослідників із Університету Вісконсину, невеликий пристрій, який перетворюватиме енергію руху в електричну енергію, можна буде підключати до взуття. Звідти за бездротовою технологією енергія надходитиме у мобільний телефон.

"Загалом, люди є досить потужними енергомашинами. За одну пробіжку людина виробляє до одного кіловата енергії", - каже один із розробників нової технології професор Том Крупенкін.

Тож, як розраховують дослідники, звичайного руху людини цілком достатньо для того, аби підзарядити стандартну мобілку. Єдине, чого зараз не вистачає, аби масово впроваджувати подібну технологію - це вміння регулювати напругу, - пояснює професор Крупенкін.

Оглядачі ж вважають, що ідея підзарядки мобільних телефонів від руху цілком має комерційне майбутнє, адже вона дає можливість робити це, де і коли завгодно. Але чи не буде дешевшим мати із собою якийсь ефективний пристрій на кшталт сонячної батареї - ще питання.

Кінетична енергія людини вже використовується у деяких пристроях, таких, як годинники чи сенсори.

У Японії ж підійшли до використання енергії людини трохи з іншого боку, поклавши енергоакумулюючі мати у підлогу одного із залізничних вокзалів у Токіо. Ця підлога акумулює вібрації від ходи десятків тисяч пасажирів, і перетворює її на енергію, якої достатньо для забезпечення діяльності частини обладнення станції, зокрема, автоматичних дверей.