Японія: п'ятий за 5 років прем'єр йде у відставку

уклін до колег по партії. Шостого прем'єра за 5 років мають обрати у понеділок Копирайт изображения AP
Image caption Уклін Наото Кана до колег по партії. Шостого прем'єра за 5 років мають обрати у понеділок

Японський прем'єр-міністр Наото Кан оголосив, що йде у відставку.

Його критикували за неналежну реакцію на березневі землетрус та цунамі, які спричинили аварію на атомній електростанції у Фукусімі.

У червні він обіцяв, що піде у відставку, коли парламент ухвалить ключові законопроекти щодо бюджету та відновлюваної енергії. Крайній термін витік у п'ятницю.

Пан Кан залишив посаду лідера правлячої партії, таким чином, звільнивши шлях для шостого японського прем'єра за останні 5 років.

Його наступника Демократична партія обере у понеділок. Головним претендентом наразі називають колишнього міністра закордонних справ Сейджи Маехара.

Серед інших кандидатів - міністр фінансів Йосіхіко Нода, міністр торгівлі Банрі Каеда та міністр сільського господарства Міхічіко Кано.

Пан Кан оголосив про свою відставку під час зустрічі Демократичної партії, яку транслювали по радіо та телебаченню.

Про свої 15 місяців на посаді Наото Кан сказав, що зробив все, що міг для подолання тих проблем, які виникли, у тому числі аварії на Фукусімі та політичній нестабільності.

"За надзвичайних умов я відчуваю, що зробив все, що міг. Тепер я хочу побачити, що ви оберете новим прем'єр-міністром людину, гідну поваги", - сказав пан Кан.

Відставки 64-річного прем'єра очікували давно.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Токіо каже, що перед новим прем'єром постане завдання найбільшої відбудови країни з часів Другої світової війни, а також вирішення атомної кризи на Фукусімі, де реактори і далі випускають радіацію в атмосферу.

Новини на цю ж тему