У Донецьку заборонили протестувати проти президента

Президент Віктор Янукович 26 серпня відвідує Донецьк з нагоди Дня шахтаря. Через його приїзд перекрито центральну частину міста, а також заборонено будь-які акції.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption За часів прем'єрства Віктор Янукович близько спілкувався із шахтарями. Тепер їм забороняють протестні акції у день візиту президента

Цього дня шахтарі-інваліди планували провести акцію з вимогами скасувати пенсійну реформу, а також виконати вимоги законодавства стосовно інвалідів.

Керівник координаційної Ради ветеранів-шахтарів і шахтарів-інвалідів України Юрій Хохлов заявив журналістам, що суд заборонив акцію протесту, мотивуючи це міркуваннями безпеки робочого візиту президента України.

Шахтарі мають намір перенести свої акції на 6 вересня, і у день відкриття пленарного засідання Верховної Ради прийти до стін парламенту, аби висловити свій протест проти пенсійної реформи.

Президент Віктор Янукович, перебуваючи у Донецьку, вшанував пам'ять загиблих шахтарів. Він взяв участь в заупокійній літії за загиблими у Свято-Варваринській каплиці у Донецьку.

У той же час, портал "Новости Донбасса" повідомляє, що на донецькому ринку "Господар" у день приїзду президента ціни помітно знизилися. Однак, торговці не продають товар, оскільки не хочуть втрачати прибутки.

Кілька днів тому суд заборонив проведення у Донецьку політичних акцій з нагоди Дня Незалежності. Місцеве управління юстиції має намір накласти штраф у розмірі від 10 до 30 мінімальних зарплат на організаторів заходів у центрі міста, які попри заборону, таки відбулися. Органи юстиції наголошували, що політичні партії, що брали участь у мітингу, не виконали рішення суду про заборону.

24 серпня у мітингу біля пам’ятника Шевченку взяло участь близько 300 представників опозиційних партій.

18 серпня під час прибуття до Донецька Віктора Януковича для участі у похованні прем’єр-міністра Криму Василя Джарти були затримані пенсіонери, які виступали із антипрезидентськими гаслами.