GS: Україні та Туреччині загрожує криза

Україна та Туреччина найбільш вразливі до повторення фінансової кризи 2008 року з-поміж країн центральної та східної Європи, Близького Сходу та Африки.

Image caption Goldman Sachs вважає Україну та Туреччину особливо вразливими до нової кризи

Про це йдеться у звіті фінансової групи Goldman Sachs.

Занепокоєння експертів GS викликане тим, що Туреччина "накопичила суттєвий зовнішній дисбаланс", а програма Міжнародного валютного фонду в Україні загальмувалася.

"Наш аналіз дозволяє нам припускати, що існують значні фінансові ризики у низці економік країн центральної та східної Європи, Близького Сходу та Африки, які можуть призвести до повторення кризи. За такого сценарію, Туреччина та Україна будуть найбільш вразливими до проблем пов'язаних із виплатами", - зазначається у звіті Goldman Sachs.

Дефіцит платіжного балансу Туреччини зріс до рекордних 72,5 мільярдів доларів впродовж останніх 12 місяців, що призвело до девальвації ліри на 13 відсотків - найбільше падіння серед 20 ринків країн, що розвиваються.

Тим часом, Міжнародний валютний фонд відклав запланований на наступний тиждень візит в Україну аж до жовтня, очікуючи на зміни у пенсійному законодавстві та на заходи задля скорочення бюджетного дефіциту, йдеться у коментарі міжнародних експертів.

Затишшя перед бурею?

Український уряд запевняє про стабільну економічну ситуацію в країні, однак економісти попереджають про можливість ускладнень. Вже кілька місяців в Україні лунають прогнози про можливу девальвацію гривні.

Тривога посилилася після того, як МВФ відклав надання чергового траншу кредиту.

МВФ вимагає від України непопулярних кроків - остаточне ухвалення пенсійної реформи та підвищення цін на газ для населення.

Верховна Рада у липні проголосувала за новий закон про пенсії, однак його досі не передали на підпис президенту.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин сказав, що парламент восени повернеться до розгляду пенсійної реформи, оскільки, за його словами, цей закон потребує деяких уточнень.

Втім експерти вбачають у тому намагання уряду якомога далі відкласти ухвалення непопулярних для себе рішень.