Каддафі готовий говорити про передачу влади

Копирайт изображения AFP
Image caption У Тріполі бояться пити воду через побоювання, що її отруїли війська Каддафі

Лівійський лідер Муаммар Каддафі готовий почати переговори про передачу влади в країні.

Про це заявив його речник Мусса Ібрагім в інтерв'ю агенції Associated Press.

Агенція повідомляє, що речник Каддафі подзвонив до них сам і повідомив, що Муаммар Каддафі досі перебуває у Лівії, однак не уточнив, де саме.

Раніше телекомпанія CNN повідомила, що Сааді Каддафі зв'язався з ними електронною поштою і заявив про своє бажання вести переговори про припинення вогню.

"Я спробую врятувати моє місто Тріполі та два мільйони його мешканців ... інакше Тріполі буде втрачене назавжди як Сомалі", - сказано у його листі.

Якщо бої не припиняться, то, на думку Сааді Каддафі, місто перетвориться на "море крові".

Каддафі готовий здатися?

Редактор Бі-Бі-Сі із міжнародних питань Джон Сімпсон каже, що пропозиція Каддафі розпочати переговори є досить визначальною, хоча б тому, що це виглядає так, ніби він готовий здатися.

"Однак важко уявити, що будь-які домовленості - особливо зважаючи на свідчення масових вбивств, про які стало відомо - дозволять Каддафі тихо сидіти у приватній садибі у Тріполі", - зауважує Джон Сімпсон.

Нещодавно на спаленому складі поблизу військової бази на південь від Тріполі було знайдено 50 обвуглених тіл.

Мешканці цього району розповідають, що це були цивільні, яких стратили члени бригади, якою керує син Каддафі Хаміс.

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch заявила, що у неї є докази, що сили полковника Каддафі вбили щонайменше 17 в'язнів і стратили десятки цивільних перед тим, як Тріполі захопили повстанці.

У п'ятницю в одному з районів Тріполі у покинутому госпіталі було знайдено 200 тіл. Через бої лікарі та медсестри залишили лікарню і багато поранених пацієнтів залишилося там помирати.

Вода та пальне - найбільший дефіцит

Повстанці, які зараз контролюють більшість країни, включно зі столицею Тріполі, вважають, що полковник Каддафі досі переховується поблизу столиці.

Міністр інформації уряду повстанців Махмуд Шаман заявив, що вони продовжують полювання на полковника, але це не завадить їм вдатися до спроб нормалізувати ситуацію в країні.

Кореспонденти повідомляють, що зараз головною проблемою є гуманітарна ситуація у Тріполі.

Опозиція каже, що у неділю розпочинає поставки 30 тисяч тон нафти та забезпечить городян балонами з газом для приготування їжі.

Впродовж кількох наступних днів має прибути корабель із запасами прісної води та пальним для електростаній.

Проблеми із водопостачанням у Тріполі виникли через підозри, що запаси води у місті могли бути отруєні військами Каддафі.