ЄС накладає ембарго на поставку нафти з Сирії

Протести у Сирії Копирайт изображения Reuters
Image caption У Сирії поновилися протести, незважаючи на те, що у мітингувальників часто стріляють урядові війська

Європейський Союз накладає санкції на імпорт нафти з Сирії у той час, як у країні знову розпочалися протести проти правління президента Башара аль-Асада.

Продаж нафти становить 25% від усього прибутку Сирії, а Європейський Союз купує 95% експортованої Сирією нафти.

Раніше таку саму заборону на імпорт сирійської нафти наклали Сполучені Штати. Тоді державний секретар США Хілларі Клінтон закликала світову спільноту накласти заборону на імпорт сирійської нафти і газу.

Європейський Союз також заморозив активи ще чотирьох сирійських чиновників і трьох сирійських угруповань, їм також заборонено їздити до ЄС.

У Міністерстві закордонних справ Британії твердять, що Європейський Союз офіційно повідомив про санкції проти Сирії, аби посилити тиск на владу країни. Речник МЗС Британії повідомив, що документ про це підпишуть у Польщі у п'ятницю або суботу.

"Президент Асад здійснює масові вбивства в своїй власній країні", - заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

За даними Організації Об'єднаних Націй, за півроку протестів було вбито понад 2200 людей.

У Сирії поновилися протести після п'ятничної молитви.

Антиурядові активісти закликають людей вийти на вулиці з гаслом "Краще смерть, ніж приниження".

Повідомляється про загибель сімох мітингувальників.

Натомість, сирійська влада твердить, що було вбито четверо озброєних чоловіків, які напали на представників сил безпеки країни.

Анступ міжнародних журналістів до Сирії суворо обмежений, тому майже неможливо перевірити достовірність даних свідків або антиурядових активістів.

Новини на цю ж тему