Демонстранти в Єгипті штурмували посольство Ізраїлю

Єгипет Копирайт изображения AP
Image caption Демонстранти увірвалися до будівлі посольства, вриваючись в офіси й викидаючи документи

Єгипет оголосив про режим надзвичайної ситуації, по тому, як демонстранти у п'ятницю штурмували посольство Ізраїлю.

Єгипетське міністерство охорони здоров'я каже, що трьох людей вбито і близько тисячі поранено в результаті нічних сутичок між демонстрантами та поліцією у столиці країни, Каїрі.

Сили безпеки Єгипту застосували проти учасників акцій сльозогінний газ та бронетехніку, а ті у відповідь кидали каміння й пляшки з запалювальною сумішшю.

Протестувальники увірвалися до будівлі посольства, забігаючи в офіси й викидаючи документи, кажуть офіційні особи.

Втім, ізраїльські посадовці сказали Бі-Бі-Сі, що демонстранти увійшли лише у консульські офіси, а не в основне приміщення посольства.

Посол Ізраїлю залишив Єгипет і повернувся у Тель-Авів.

Правляча військова рада Єгипту має зібратися пізніше у суботу, аби обговорити шляхи вирішення ситуації, каже кореспондент Бі-Бі-Сі у Каїрі Бетані Белл.

Поліція, як каже наш кореспондент, досі залишається на вулицях Каїра.

"Серйозний удар по мирних відносинах"

Офіційний представник Ізраїлю назвав напад на посольство своєї країни "серйозним ударом по мирних відносинах" між Ізраїлем та Єгиптом.

Єгипет разом з Йорданією - єдині арабські країни, що уклали мир з Ізраїлем.

Антиізраїльські настрої посилилися в Єгипті через вбивство 18 серпня п'ятьох єгипетських поліцейських на кордоні з Ізраїлем.

Заворушення в Каїрі почалися після п'ятничної молитви, коли тисячі людей зійшлися на центральну площу Тахрір з вимогами прискорення політичних реформ.

Звідти сотні демонстрантів рушили до посольства Ізраїлю. Вони знесли захисну загорожу довкола посольства, а згодом група кількістю близько 30 людей увірвалася в саму будівлю.

Колишнього президента країни Хосні Мубарака було усунуто від влади у лютому в результаті масових повстань проти його правління.

Новини на цю ж тему