Суд над Тимошенко: прокурор просить сім років ув'язнення

Останнє поновлення: Вівторок, 27 вересня, 2011 p., 17:15 GMT 20:15 за Києвом

Cуд над Тимошенко поновили

Після двотижневої перерви у вівторок відновився судовий процес над екс-прем'єром Юлією Тимошенко.

У вас немає необхідної версії Флешплеєра

Вибрати інший медіа-плеєр

У вівторок судовий процес над лідеркою БЮТ Юлією Тимошенко вступив у завершальну стадію - судових дебатів.

Хоча сама екс-прем'єр казала журналістам у перерві, що доведе свою невинуватість у звинуваченнях перевищення службових повноважень, сторона обвинувачення запропонувала вирок - сім років ув'язнення.

Судові слухання поновилися після двотижневої перерви. У засіданні кілька разів оголошували технічні перерви: коли несподівано в приміщенні Печерського суду зникло світло і коли суддя Родіон Кірєєв ухвалював рішення видалити із судової зали депутатів від опозиції Юрія Кармазіна, а згодом - Володимира Бондаренка і Остапа Семерака.

Вихід на фініш

Як передавала із зали суду кореспондент ВВС Україна Світлана Дорош, біля Печерського суду ситуація була вкрай напружена. Натовп прихильників Юлії Тимошенко стояв упритул до бійців спецпідрозділу "Беркут", які встановили огорожу перед аркою, що веде до будівлі суду.

Біля суду перебувало близько тисячі прихильників Тимошенко, які скандували гасла на її підтримку. Міліція через цей вхід не пропускала навіть депутатів парламенту, а також журналістів, які, своєю чергою, скористалися запасним входом до подвір'я суду.

"Те, що відбувається на цьому процесі, для мене другорядне. Першоряде те, чи здатні ми бути нацією із характером"

Юлія Тимошенко, екс-прем'єр-міністр

Потрапити до зали засідань також не могли більшість депутатів Верховної Ради та журналістів. Вони очікували під дверима. Міліція іноді пускала до зали 1-2 людини і лише тоді, коли з зали хтось виходив, мотивуючи це тим, що зала переповнена і вільних місць немає.

Проте без черги міліція пропускала представників посольств, акредтованих в Україні, зокрема, засідання відвідав голова представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

Юлію Тимошенко звинувачують у перевищенні службових повноважень під час укладання контрактів на постачання російського газу до України в січні 2009 року.

Від початку серпня вона перебуває у Лук'янівському СІЗО, оскільки суд змінив для неї запобіжний захід з підписки про невиїзд на утримання під вартою.

Низка міжнародних організацій та західних політиків висловлювали стурбованість процесом, вбачаючи в ньому ознаки політичного. Українська влада такі закиди рішуче заперечує.

Тимошенко каже, що її турбує не суд, і діяльність влади

Коли раптово у суді погасло світло, Юлія Тимошенко скористалася можливістю поспілкуватися із однопартійцями і журналістами. Їй це вдалося зробити, попри щільний кордон міліції, який відділяв її від аудиторії.

Екс-прем'єр запевнила, що її більше турбує те, що зараз відбувається у країні, а не судовий процес над нею.

"Те, що відбувається на цьому процесі, для мене другорядне. Першоряде те, чи здатні ми бути нацією із характером", - сказала Тимошенко.

Юлія Тимошенко у суді

Юлія Тимошенко спілкувалася із журналістами через щільний кордон міліції

Екс-прем'єр, що бачить усі ознаки зради національних інтересів чинною владою.

"Мене турбує доля Нафтогазу України і газотранспортної системи. Зараз є ознаки того, що Україна може бути позбавлена своєї власності", - сказала екс-прем'єр, коментуючи останні переговори президента Віктора Януковича з російським президентом Дмітрієм Медвєдєвим і прем'єр-міністром Владіміром Путіним.

"Коли всі маніпуляції з Нафтогазом і ГТС будуть зроблені, частина власності опиниться у руках тих, хто зараз при владі, я у цьому не сумніваюся", - заявила Юлія Тимошенко.

Екс-прем'єр розповіла, що протягом двох останніх тижнів перебування у СІЗО мала змогу стежити за подіями в Україні. Вона каже, що захоплюється колишніми воїнами-афганцями, які протистоять владі, борячись за свої пільги, а також студентами, "які можуть чинити опір міністру освіти".

Відповідаючи на запитання журналістів про перспективи об'єднання опозиції, Юлія Тимошенко сказала, що "народ прозрів, і кожна людина розуміє, чого варта ця влада". Екс-прем'єр впевнена, що 2011 рік стане "останнім роком перебування Януковича при владі". Юлія Тимошенко переконана, що заради цього опозиція зможе об'єднатися.

Прокурор: злочин тяжкий

Під кінець судового засідання у вівторок, 27 вересня, державний обвинувач Лідія Фролова заявила, що вимагає від суду покарати Юлію Тимошенко позбавленням волі на сім років і без подальшого права обіймати державні посади протягом трьох років.

Під час дебатів у Печерському суді столиці представники прокуратури заявили, що такий термін покарання виправданий через "тяжкість злочину, скоєного Юлією Тимошенко".

Лідія Фролова сказала, що у ході судового процесу не було виявлено обставин, які б пом'якшували вину екс-прем'єра.

Після заяв представників прокуратури суддя Родіон Кірєєв оголосив перерву у засіданні до 9 години ранку 28 вересня. Клацнути Нагору

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS